ŞOFÖR ESNAFININ SORUNLARINI İLETTİ

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Apaydın Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak’ı oda binasında ziyaret etti.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Apaydın Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak ile oda binasında bir araya gelerek şoför esnafının sorunlarını dinledi. Pandemi döneminde sıkıntılar yaşayan şoför esnafının sorun ve çözüm önerilerini dile getiren Kucak “servis şoförleri ve halk otobüsleri esnafının pandemi döneminde çok zorluklarla karşılaştıklarını dile getirdi. Kütahya’ya gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı ziyaretlerinden memnun olduklarını dile getiren Kucak, Genel Başkan Fevzi Apaydın’a hoş geldiniz diyerek Kütahya’nın simgesi çini tabak hediye etti.

APAYDIN; KÜTAHYA İÇİN BİR ŞANSSINIZ

Genel Başkan Fevzi Apaydın, Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak’ı oda binasında ziyaret ederek şoför esnafının her zaman yanında olan ve şoför esnafının sorunları ile bu kadar yakından ilgilenen bir başkanın olması Kütahya şoförleri için bir şans diyerek Oda Başkanı Ahmet Kucak’ı tebrik etti.

BİZ GÜNÜ KURTARDIYSAK KÂRDAYIZ

Genel Başkan Fevzi Apaydın Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odasında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Pandemi sürecinde takdir edersiniz 14 kişilik bir minibüs 10 kişide kendini kurtarır. Bu dört kişi kâr kalır. Biz 14 kişilik minibüste 7 kişi ile çalışınca para kazanabilir miyiz? Birçok mal sahibi arkadaşlarımız çalıştırdıkları şoförlere dedi ki “araba senin olsun. Bana para getirme çoluk çocuğuna bak “o medeni cesareti de gösterdik. Şoförlerimiz sıkıntıya düşmesin diye, şoför esnafı gerek yolcu taşıyan gerekse yük taşıyan her kesim zarar içerisinde. Çünkü bizim giderlerimizde hiçbir düşüş olmadı. Lastikte düşüş olmadı, arabanın amortismanında düşüş olmadı. Araçların fenni muayeneleri arttı. Yakıtımızda zaten düşüş olmadı. Biz günü kurtardıysak kârdayız. Bu şekilde çalışıyoruz. Bundan sonra ne olacaktır bilemiyorum. Ama bu sürecin biraz daha devam edeceğini söylüyorlar” dedi.

SORUNLARI YERİNDE DİNLEDİ

Pandemi sürecininim esnafa olumsuz etkilerini yerinde dinleyenTürkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Apaydın Kütahya’da yapılan çalışmalar hakkında Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak ’tan bilgiler aldı. Pandemi sürecinde alınması gereken tüm tedbirleri aldıklarını ve dikkat edilmesi gereken kurallara riayet ettiklerini belirten oda başkanı Kucak belirli periyotlarla bütün araçların dezenfektan işlemlerinin tamamlandığını ve halen yine belli periyotlarla servis araçları ve halk otobüsleri dahil olmak üzere ilaçlama işlemlerinin sürdürüldüğünü iletti. Pandemi sürecinde yaşanan kısıtlamalar ve halk otobüslerinde ve servis araçlarındaki gelirlerin düştüğünü söyleyen Kucak ekonomik olarak şoför esnafının zorluklarla işlerini devam ettirdiklerini söyledi.

KUCAK’A TEŞEKKÜR

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Genel Başkanı Fevzi Apaydın Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak’ı oda binası ziyaretinde Kucak, Genel Başkan Apaydın’a Kütahya’nın simgesi çini tabak hediye etti. Kendi resmi bulunan çini tabağı inceleyen Apaydın oda başkanı Kucak’a bu güzel hediyesi için teşekkür etti.

PAYLAŞ