Şoför esnafına özel destek açıklanmalı

Kütahya Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak

Şoför esnafına özel destek açıklanmalı

Kütahya Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak; “Devletimiz tarafından esnafa yönelik olan destekleri memnuniyetle karşılıyoruz fakat şoför esnafına ait özel destek paketi açıklamasını talep ediyoruz” dedi.

Devletimiz tarafından corona virüs nedeniyle yaşanan bu olağanüstü süreçte alınan önlemleri tümüyle desteklediklerini ifade eden Kütahya Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak; “Her zaman Devletimizin ve Milletimizin yanında olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum fakat şoför esnafına yönelik daha kalıcı ve destekler bekliyoruz” dedi.

ESNAFIMIZ EKONOMİK OLARAK TAMAMEN BİTMİŞTİR

Kütahya Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak “Toplu taşıma esnafı olarak yaşanan bu olağanüstü süreç dolayısıyla gelirsiz kaldık. Korona virüs salgını, sosyal barışı ve ekonomik durumu yerle bir etmiştir. Minibüsçü esnafımız, servisçi esnafımız ve halk otobüsçü esnafımız ekonomik olarak tamamen bitmiştir. Bankalara olan borçlarımızı ödeyemiyoruz, SGK’ larımızı ödeyemiyoruz. Elektrik, doğalgaz faturalarımızı, Ev ve ofis kiralarımızı ödeyemiyoruz. Toplu taşıma esnafının şu anda Hiçbir geliri olmadığı ve bizim tek gelirimiz toplu taşıma olduğu için, bu noktada özellikle devletimizin toplu taşımayı kullanmayın çağrısından sonra, Türkiye’deki tüm minibüsler, halk otobüsleri ve servis araçları ekmeğe muhtaç olmuştur. Bu noktada özellikle devletimizin küçük esnafa destek olmasını bekliyoruz” dedi.

TOPLU TAŞIMA ESNAFI OLARAK BATIYORUZ

Kütahya Minibüsçüler Servis Araçları ve Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Ahmet Kucak “Şimdiye kadar açıklanan paketler toplumun diğer kesimlerini korusa da toplu taşıma esnafını ve geri kalan küçük esnafı kapsar nitelikte değildirEkonomik paket ile ilgili özellikle toplu taşıma esnafı ile ilgili özel bir ekonomik paket açıklamasını devletimizden rica ediyoruz. Devletimizin şoför esnafı ile ilgili destek paketi açıklaması gerektiğini düşünüyoruz. Esnafımızın sadece Halk Bankası’na borcu yoktur. Tüm bankalardaki tüm kredilerimizin bir yıl faizsiz olarak ertelenmesini devletimizden rica ediyoruz. Çünkü bizler toplu taşıma esnafı olarak batıyoruz. Bizleri evimize ekmek götüremeyecek hale getirmeyin. Bir kez daha bunu dile getirmek istiyorum” dedi. 

ÖTV’SİZ AKARYAKIT DESTEĞİ BİZE DE UYGULANSIN

Toplu taşıma esnafımıza, uçaklara, gemilere verilen ÖTV’siz akaryakıt desteğinin halk otobüsçü, minibüsçü ve servisçi esnafına da Korona virüsünün tehlikesi gidene kadar aynı şekilde verilmesini rica ediyoruz. Son bir kez daha Devletimiz ve Milletimizin her zaman yanında olduğumuzu bildiriyor ve bu sürecin en kısa sürede ve en az hasarla atlatılmasını yüce rabbimizden niyaz ediyoruz.

PAYLAŞ