Sizlerden büyük destek istiyoruz

Kütahya Valisi Ali Çelik 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı toplantısında yaptığı konuşmada “koronavirüs belası ile mücadelede sizlerden büyük destek istiyoruz” dedi.

Kütahya Valisi Ali ÇelikDünya’nın da başının belası olan bir koronavirüs salgınıyla mücadele içerisindeyiz. Bu aşamada sağlığın ne kadar değerli olduğunu tekraren hatırlatıyor. Öncelikli olarak bu koronavirüsü ile mücadelede sizlerden büyük destek istiyoruz. maske+ mesafe ve temizlik konusu artık kontrollü sosyal hayatın bir parçası haline gelmek zorunda cümlenin başlangıcı da zaten “ kontrollü sosyal hayat” yani sosyal hayat günlük yaşamın kendini tekrar ettiği her bir faaliyet alışverişten tutun da günün ve yılın içerisinde ihtiyaç duyduğumuz nişan, düğün ve Allah göstermesin bir yakınımızın vefat etmesiyle karşılaştığımız taziye ye kadar hepsi bu sosyal hayatın bir parçası bu parçanın içinde kontrolü kaybettiğimiz zaman ortaya çıkaracağı sonuçlar maalesef ağır bir tabloyla karşımıza gelebiliyor.

İNSAN HAYATINI VE YAŞAMINI KORUMAK

Aynı gün bir taziye ziyareti ve düğün merasimi sırasında 5-6 kişinin bir virüsle teması ve yayılması en istemediğimiz tabloların başında geliyor. Onun için bu anlamda sizlerin her noktada her aşamasında bu hususun altını çizen bir bakışınızın olması bize büyük bir katkı sunar bu bizim diye kastettiğimiz şey millet, milletimiz, devletimiz bazen insanlar veryansın edebiliyor” efendim yine mi maske” diye maske kontrolü yapıyorlar. Maske takılma zorunluluğunun tek bir amacı var. İnsan hayatını ve yaşamını korumak. Başka bir amacı yok! İnsanlarımızın sağlıklı olabilmesi sağlıklı bir şekilde günlük hayatlarına devam edebilmesi en temel bakış açımız. Sizlerin bu anlamda ki desteği inanmaz önemli” dedi.

PAYLAŞ