Siyasete sanat molası

Siyasete sanat molası

Kültür ve Turizm Bakanlığı Çini Sanatçısı Nida Olçar, Ankara’da yoğun geçen siyasete yaptığı ziyaretlerle siyasilere sanat molası verdirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Çini Sanatçısı Nida Olçar Ankara’da siyasetin önemli isimleri ile bir araya geldi. Ankara Siyasetine sanat molası verdiren Olçar, yakından tanıdığı isimlerle bir araya gelmenin keyfini yaşadığını söyledi.

İLK ZİYARET EMİNE ERDOĞAN’A

Kültür ve Turizm Bakanlığı Çini Sanatçısı Nida Olçar, Ankara’da önemli ziyaretlerde bulundu. Bir dizi ziyaret için Ankara’ya giden Nida Olçar Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde önemli ziyaretlerde bulundu. Olçar, ziyaretlerinde çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi. İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ı ziyaret ettikten sonra Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç ile makamında bir araya geldi.

ORUÇ’TAN ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç ile makamında bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Çini Sanatçısı Nida Olçar Oruç’a misafirperverliği için teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç sosyal medya hesabından Olçar’a övgü dolu sözlerle ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Oruç sosyal medya hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı. “Kütahyalı çini sanatçısı değerli Nida Olçar bugün konuğum oldu. Kütahya ziyaretim sırasında görme imkânı bulduğum, renklerin en çok da çok kullandığı mavi tonların kokusunu aldığım atölyesinde el emeği ile şekillendirdiği eserlerinden, Kütahya’dan sohbet ettik. Nazik ziyareti için teşekkür ederim” dedi. 

YARGITAY BAŞKANI AKARCA’YA ZİYARET

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca’ya hem nezaket hem de hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Kültür ve Turizm Bakanlığı Çini Sanatçısı Nida Olçar, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca’ya misafirperverliği için teşekkür etti.

TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP’UN ÖZEL RİCASI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop’u ziyaret eden Olçar, sanatla iç içe keyifli bir sohbet gerçekleştirdiklerini ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop TBMM’nin 100 yılında sergi açması için rica da bulunduğunu dile getirdi. TBMM’nin kuruluşunun 100. Yılı ‘na özel sergi çalışmalarına da başladığını ifade etti.

GAZEL’LE KÜTAHYA SOHBETİ

TBMM Divan Kâtibi milletvekili İshak Gazel ile makamında bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı Çini Sanatçısı Nida Olçar Kütahya Milletvekili Gazel ile Kütahya sohbetleri gerçekleştirdiğini söyleyerek Gazel’e Türkiye Büyük Millet Meclisinde göstermiş olduğu yakınlığa teşekkür etti.

PAYLAŞ