Siyasetçiler Küskünler İçin Ne Yapacak

Siyaset arenası hızlandığında ilk akla gelenlerden biri küskünler olur.
Siyaset yapanlar, yada makamı nedeniyle yoğunluk yaşayan kişiler mutlaka etrafında olanları isteyerek yada istemeyerek kırarlar ve zaman ayıramazlar.
Daha sonra seçim yaklaştığında ve saha çalışmaları başlayınca ilk akla gelen dün yanında olan kişiler olur ve arama mekanizması başlar.
Bu seçimde siyasetçilerin nasıl bu küskünleri yanına çekeceği tekrar gündeme geldi.
Bizde bekleyip göreceğiz…
SAHADA KONUŞULAN İSİMLER
Seçim yaklaştıkça isimlerde halk arasında konuşulmaya başlandı.
Fakat bugüne kadar konuşulmayan bir isim var ki kapalı kutu. Kendisi yaklaşık 23 yıl Ticaret ve Sanayi Odasında çeşitli görevlerde bulunmuş ve daha önceki yıllarda da siyasette görev almış olan Ahmet Bağırgan.
Geçtiğimiz haftalarda kendisini Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Esin Güral Argat’da ziyaret ederek adaylık teklifinde bulunduğu bize gelen bilgiler arasında.
Elbette Ticaret ve Sanayi Odası Kütahya’nın en önemli ve etkin sivil toplum kuruluşlarından biridir. Bu teklifi değerlendirip teşekkür ettiğini duyduk.
Siyasi erklerden henüz bir teklif gitmese de kendisine başta bazı Ak Partililer olmak üzere diğer siyasi partilerden de ziyaretçileri oluyormuş.
Kendisine böyle bir teklif yapılmadığı için onunda henüz hiç sesi çıkmıyor. Ama ilerleyen günlerde gelişmelerin olma ihtimali yüksek…
SON VİRAJDA IŞIK
Seçimlere 4 ay kalan mevcut Belediye Başkanı yapılan bütün hamlelere rağmen vermiş olduğu sözleri tutmak için mücadelesine devam ediyor. Bunu son yapılan meclis toplantısında da ifade etti. Son yapılan hamlelerde de vatandaşın takdirini kazanıyor.
TEK ADAY TEKDEMİR
Evet! 31 Mart seçimlerinin tek resmi adayı Ahmet Tekdemir. Genel Başkanlarının ziyaretinde resmen açıklanan isim oldu.
O da kendi ekibi ve kendi çizdiği yolda devam ediyor. Mutlaka geçmiş seçimlerde yapılanlardan ders almış ve çizgisini ola göre belirlemiştir.
Yolda kalmaması açısından acizane tavsiyem. Yanında kimse yokmuş gibi hareket etmesidir.
ALTINTAŞ HIZLANIYOR
Bazı ilçelerde açıklamalar yapılsa da Altıntaş ilçesinde henüz açıklamalar yapılmadı.
Mevcut Belediye Başkanı Arif Teke doğal olarak aday fakat en çok konuşulan isimlerin başında Ak Parti adına Murat Koyak geliyor.
Bir önceki mahalli idare seçimlerinde abisi Hikmet Koyak’ın Ziraat Odasına aday olacağından dolayı kendisi Belediye Başkanlığına çıkamadı. Şimdi ise emekliliği de hak etmiş olan Koyak’ın ayın 17’sine kadar aday adaylığı için istifa edip etmeyeceğine bakılıyor.
Ederse adaylığı garanti gözüyle bakılıyor.
İyi partiden istifa eden Menderes Aydın’ın ise bağımsız olarak gireceği kulislerde dillendirilmeye başlandı.
Tabi adayların durumuna göre Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Nadir Ertaş’ın da nasıl bir yol çizeceği bilinmiyor. O tamamen adayların netleşmesinden sonra belli olacak.
Cumhuriyet Halk Partisinde yaşanan gelişmeleri ise Cuma günü yayınlanacak olan köşemde yer vermek istiyorum. Çünkü ortalık karışık…
Kalın sağlıcakla…

PAYLAŞ