Şimşek Düşman Çatlattı

Ligdeki son maçının ardından Ziraat Türkiye Kupasından da elenen şimşeklerde moraller bozulurken, geçtiğimiz gün Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından düzenlenen toplantı ile moraller yine yükseldi.

Belediye Başkanlığı görevine gelmesinin ardından ilk icraatlarından biri düştüğü kötü durumdan kurtarmak olan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık geçtiğimiz gün, Bld. Kütahyaspor kulübüne vermiş olduğu bir yemekte camianın da morallerini yükseltti. Her koşulda belediye olarak Bld. Kütahyaspor’un arkasında olduklarının altını çizen Başkan Işık’ın bu tavrı moralsiz oldukları görünen takım ve teknik kadronun da yüzünün güldürdü. Tesis çalışanlarından futbolculara, teknik kadrodan yöneticilere kadar tüm kadronun eksiksiz katıldığı toplantı Kütahya Belediyesi Bengisu Sosyal Tesislerinde yapıldı.  Bld. Kütahyaspor’un gidişatının endişe verici bir durumda olmadığını belirten Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık sene sonunda tüm olumsuzluklara rağmen şampiyonluğu kutlayan takımın kendileri olacaklarına inancının tam olduğunu belirtti.

VEKİLLER NEREDE

Bengisu Tesislerinde gerçekleşen toplantı tüm mavi lacivertli camiada memnuniyet ile karşılanırken, taraftarlar Bld. Kütahyaspor’a moral verilmesi için yapılan bu toplantıya vekillerin katılmamalarını eleştirdiler. Bld. Kütahyaspor’un siyaset üstü bir konu olduğunu ve mavi şimşeklerin hiçbir partinin paydası olmadığını belirten taraftarlar şunları söylediler;

“ Bld. Kütahyaspor çatısı altında olan herkese emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz taraftarlar için mavi lacivertli renkler Kütahya demektir. Bu takım bu şehrin adını taşıyor ve her zaman iddialı olmalı ve yükseklerde olmalıdır. Uzun yıllardır amatör liglerde can çekiştik yeri geldi kulübün kapanması ile yüz yüze bile kaldık. Biz bu günlere tekrar dönmek istemiyoruz. Bu sebeple tüm siyasi partiden vekillerin, il Başkanlarının sivil toplum örgütlerini ve hemşerilerimizi Bld. Kütahyaspor konusunda el ele vermeye davet ediyoruz. Bld. Kütahyaspor’un kazanması Kütahya’nın kazanması anlamına geliyor” dediler.     

PAYLAŞ