Simav Kaymakamı Devam Eden Yatırımları Yerinde İnceledi

Simav Kaymakamı Türker Çağatay HALİM beraberinde ilçe jandarma komutanı Yarbay Mustafa MATAR, ilçe emniyet müdür vekili Onur ALTINDAĞ olmak üzere ilçe genelinde devam eden ve tamamlanmış kamuya ve özel sektöre ait yatırımları yerinde inceledi. Yatırımları yerinde değerlendiren ilçe kaymakamı şunları söyledi: ” Önce Kestel köyümüzde yapımı devam BSK asfalt yol yapımını inceledik. 2018 yılında İl Özel İdaremizin tam donanımlı bir ekibi Kestel köy yolunda alt yapı ve genişletme çalışması yaptı. 2020 yılında da aynı yol üzerinde sıcak asfalt çalışması yapıyoruz. Köy girişinden başlayan çalışma, yol ayrımına yaklaşmak üzere. Kestel yolundaki 5 km BSK asfalt yol ile birlikte ilçemizin aciliyet gerektiren tüm yolları sıcak asfaltla kaplanmış oldu. Bu yatırımın maliyeti: 1.400.000 TL

Kestel köyümüz ilçemizin göç vermeyen köylerinden biridir. 7356 dekar tarım arazisi mevcut, 790 adet küçükbaş ve 230 adet büyükbaş hayvan varlığına sahip, köyde arıcılıkla uğraşan köylülerde var. Ayrıca taşıma merkezi olan ilk ve ortaokul bulunuyor. 1 adet süt toplama merkezi de var. Tüm bu koşullar altında, sıcak asfalt yol yapımı çok isabetli bir yatırım oldu.

Naşa beldesini ziyaret ettik ve belde belediye başkanı İbrahim YAVUZ’dan Kabaarmut mevkisi yolu hakkında bilgi aldık. Bu yolda, iyileştirme çalışması yapmayı planlıyoruz. Yine Naşa beldesi sınırları içinde Simav-Bursa il yolu üzerinde KGM tarafından çalışma yapılıyor. 2,5 km yolun sağ tarafında ve 2,5 km yolun sol tarafında yaya kaldırımı inşa ediliyor. Yine Naşa beldesinden gelen ve Çitgöl beldesine devam eden DSİ sulama kanalının karayolunun altından geçişi sağlanıyor. Yine karayolu altından geçişi sağlanacak 2 adet hayvan alt geçidi inşa ediliyor. Naşa beldemizin temel geçim kaynağı, hayvancılık. 1420 adet büyükbaş ve 2725 adet küçükbaş hayvan varlığına sahip. Bu alt geçitler; hem hayvanların güvenliğini hemde trafik güvenliğini sağlayacak. Naşa beldesinde yapılan bu yatırımın bedeli: 4.720.000 TL. Yüklenici firma Ankara firması olup şuana kadar nitelikli bir çalışma yürüttüğünü gözlemledim. Naşa belde belediye başkanı İbrahim YAVUZ da gayreti ve çalışkanlığıyla Naşa beldesinde fark yarattı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından depreme yeterince dayanıklı olmadığı gerekçesiyle eski adıyla Ticaret Lisesi, yeni adıyla Gülizar Eren MTAL boşaltılmasına karar verildi. Bu eğitim döneminin ara tatilinde, okul boşatıldı ve Eynal MTAL bünyesine katıldı. Boşaltılan okul yıkımı ise Simav Kaymakamlığına tevdi edildi. Açık ihale usulüyle yıkım ihalesini yaptık. Yaklaşık maliyetin 4 katına kadar fiyat yükseldi. İhaleye 7 yüklenici katıldı. En yüksek fiyatı veren yüklenici ile sözleşme imzaladık. Söz konusu arsa, İl Özel İdaresine ait. Simav Kaymakamlığının herhangi bir kamu veya okul için bina yapımına gereksinimi yok. Kamu hizmetleri açısından en az 50 yıl yetecek kadar kamu binamız vardır. Yıkım işlemini tamamladıktan sonra park veya sosyal alan olarak Simav Belediyesine bedelsiz vermek uygun olacaktır.

Son olarak Simav Ticaret Odası Başkanı iş insanı Şeref KAZCIOĞLU ile birlikte Eynal bölgesinde yeni hizmete açılan 4 yıldızlı oteli ziyaret ettik. İlçemizin ve Eynal kaplıca bölgesinin böyle bir butik otele şiddetle gereksinimi vardı. Oteli çok şık ve donanımlı buldum. Cesaretle bu işe girişen işletmeci Emrah beyi ve otelin yapımını gerçekleştiren Simav belediye başkanları Süleyman ÖZKAN ve Adil BİÇER’ i kutluyorum. İlçenin bir ihtiyacı daha giderilmiş oldu. Bu otel ve benzer yatırımlar Simav adına büyük kazanım” dedi.

PAYLAŞ