SEVGİ YOLU ÇILGINLIĞI

Korona virüs ile mücadele döneminde Kütahya valiliği ve tüm kurumlar ve hatta Kütahyalıların çoğu Covid-19 tedbirleri çerçevesince uyarılara dikkat etmeye çalışıyor. Bazı kesim vatandaşlar ise bana bir şey olmaz düsturu içerisinde bildiğini okuyarak tehlike yaratmaya devam ediyor.

Kütahya’da son günlerde yaşanan vaka artışları ilimizde panik havası yarattı. Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman artışın devam ettiğini ve bu günlerde dışarıya çıkılmaması yönünde Kütahyalılardan önemle hassasiyetli olmalarını istemişti. İlimizde 65 yaş üzeri ile kronik hastalığı olanların dışarıya çıkmaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile kısıtlanarak kontrol altına alınmıştı. Gençlerin sokağa çıkma konusunda ki eğilimleri ise yine Cumhurbaşkanlığı kararı ile yaş gruplarına göre belirli gün içerisinde planlandı. Hal böyle olunca geriye kalan yaş grupları sokaklar bizim edasıyla her gün dışarıda tehlike yaratmaya devam ediyorlar.

TEK DERTLERİ SEVGİ YOLUNA GİREBİLMEKTİ

Geçtiğimiz günlerde sevgi Yolu’na girebilmek için uzun kuyruklar oluşturan Kütahyalılara tepki yine ilimiz insanından geldi. Sosyal medyanın umursanmadığı giriş esnasında polislerin uyarıları da havada kaldı. Sevgi yolu girişinde uzun kuyruk oluşturan yurdum insanı ne virüs nede pozitif vakalardan etkilenme gibi bir derdi yoktu. Tek derdi sevgi yoluna girebilmekti.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İSTENİYOR

Nisan ayı sonundan itibaren her geçen gün vaka sayısı artan Kütahya’da, bazı vatandaşlar sosyal medya aracılığıyla İl Pandemi Kuruluna seslendi. İnsanların ısrarla kurala uymadığını dile getiren vatandaşlar, Sokağa Çıkma Yasağı kararın bir an önce verilmesini istiyor.

YETKİLİLERE KULAK VERİN

Toplam koronavirüs vaka sayısının yaklaşık 200 olduğu söylenen Kütahya’da, bazı vatandaşlar sosyal medyadan yetkililere seslendi. Sokakların halen hareketliliğini sürdürdüğünü söyleyen vatandaşlar, Ramazan ayı nedeniyle, toplu iftar yemeklerinin dahi devam ettiğini de iddia ediyor. Özellikle Gediz, Hisarcık, Emet, Tavşanlı ve merkez ilçedeki vaka sayısı artışı vatandaşları tedirgin ederken yeni alınan karantina kararları da sokağa çıkma yasağı isteklerini tetikleyen unsur oldu. Öte yandan sosyal medyada, doğruluğu kanıtlanmamış bilgilerin gezdiği Kütahya’da, vatandaşlar teyit edilmemiş bilgiler yüzünden de rahatsız. Kütahya Valiliği tarafından yapılmayan açıklamaların dikkate alınmaması gerektiğini söyleyen yetkililer, salgının yayılmaması için gerekli her türlü önlemi almaya devam ediyor.   

PAYLAŞ

Bir yanıt yazın