SBL’YE ‘OKULUM TEMİZ’ SERTİFİKASI

Aysel Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi hijyen şartlarını yerine getirmesinin ardından ‘Okulum Temiz’ sertifikasını almaya hak kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı  ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla “Okulum Temiz” belgelendirme programı yürürlüğe alındı. Bu protokolle okul ve kurumlarda öğrencilerin güvenilir ve hijyenik ortamda eğitim faaliyetlerine ulaşmaları amaçlanmıştı.

Başvuru öncesi Aysel Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi tarafından “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu” içerisinde belirtilen tüm faaliyetlerin, eylem  planlarının, talimatların, eğitimlerin vb. işlemlerin tam olarak yerine getirilmesi, soru listesinde belirtilen şartların tamamlanmış olması gerekiyor.

Başvuru sonrasında, Bakanlığın ve TSE işbirliğinde oluşturulan eğitim programları ile yetkilendirilen Tetkik Görevlileri tarafından bu okullar yerinde denetlenip kontrol ve belgelendirmesi yapılıyor. 

“Okulum Temiz” belgesi almak amacıyla başvuran Aysel Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi denetimleri yapılan ve belgeyi almaya hak kazandı.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Salonunda gerçekleştirilen törenle Aysel Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi belgesini Okul Müdürü Ahmet İren’e İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit tarafından teslim edildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Başyiğit “Okulum Temiz” belgesiyle okulların hijyen yönüyle daha güvenilir hale geleceğini belirterek her okulumuzun bu belgeye sahip olabilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti, belgeyi Aysel Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi’ni tebrik etti. 

PAYLAŞ