Sanayi esnafı taşınıyor

Tavşanlı’daki şehir içindeki sanayi esnafları; yeni sanayi sitesi’ne taşınma ile ilgili yapılan ankette eylül ayını işaret etti. Başkan Güler; “Esnafımızın görüşü bizim için önemlidir” diyerek tüm sanayici esnafının Eylül sonu itibariyle yeni yerinde hizmet vermesi için süreci başlatacaklarını duyurdu.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, şehir merkezindeki sanayi dükkanlarının Yeni Sanayi Sitesi’ne taşınma ile ilgili takvimin Eylül ayında başlayacağını duyurdu.

Başkan Güler, küçük sanayi esnafı ile geçtiğimiz haftalarda Belediye Kültür Sarayı’nda bilgilendirme toplantısı yapmış ve burada esnaflara doldurmaları için anket dağıtılmıştı. Toplantıya katılamayan esnaflar da daha sonra Belediye hizmet binasına gelip ankete katılmıştı.

“ORTAK KARAR VERMEK İSTEDİK”

Belediye Başkanı Mustafa Güler, sanayi esnafının taşınması ile ilgili projenin çok hassas bir konu olduğunu vurgulayarak, “Şehir merkezindeki sanayici esnaflarımızın Yeni Sanayi Sitesi’ne taşınma ile ilgili bir süreç yönetiyoruz. Bu konuda esnaflarımızla bilgilendirme toplantıları düzenledik. Sürecin devamı ile ilgili bir takvim oluşturulması açısından anket uygulaması yaptık. Bu ankete göre taşınma ile ilgili sürecin bir an önce gerçekleştirilmesi yönünde görüş ortaya çıktı. Hassas bir konu olduğu için ortak karar verilmesi yönünde bir isteğimiz vardı. Sonuç olarak biz bayramdan sonraki süreçte esnafımıza diyeceğiz ki, (Eylül sonu itibariyle herkes Çukurköy Sanayi Sitesi’nde olacak.) O zamana kadar da Madeni Eşya ve Sanatkarları Odası’ndan az sayıda devam eden inşaatların tamamlanmasını isteyeceğiz” diye konuştu.

“İHALEYE ÇIKILACAK”

Yeni Sanayi Sitesi’ndeki Belediye’ye ait işyerlerinin sanayici esnafına kiraya verileceğini kaydeden Başkan Güler, “Belediye’mizin mevcut mülkiyetinde bulunan dükkanlar eğer gelen kira talebini karşılarsa sadece kura çekilecek. Eğer talep sayıdan yüksek çıkarsa ihale usulü ile kiralama yoluna gideceğiz” ifadelerini kullandı.

Esnaf ve sanayicilerin görüş ve önerilerinin kendileri için büyük önem taşıdığını kaydeden Belediye Başkanı Mustafa Güler, alınan kararın Tavşanlı için hayırlı olmasını diledi.

PAYLAŞ