Sağlık Meslek Yüksekokulu’ndan ziyaret

Dumlupınar Üniversitesi’nden ikinci üniversite olan Kütahya sağlık Bilimler Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun idarecileri Tavşanlı Belediye Başkanı mustafa güler’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Tavşanlı’ya kazandırılan 2. Üniversite Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun yönetim kadrosu Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti. Heyet 2020 – 2021 eğitim yılında izlenecek yol, okulun hedef ve niteliği hakkında bilgilendirme yaptı.

Ziyarette Okul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İsmail Saraçoğlu, yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Derya Berikten, Dr. Öğr. Üyesi Hakan Akkan ve okul sekreteri Erol Güran yer aldı.

Başkan Mustafa Güler, ilçeye açılacak olan ve ilk faaliyetlerini Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kullanılan eski Ortaokul’da yürütecek Sağlık Hizmetleri Üniversitesi’nin kendilerini heyecanlarıdığını ifade ederek mutluluğunu dile getirdi. Başkan Güler “Okulumuzun açılmasında ve kuruluşunda emeği geçen herkese Tavşanlı halkı adına teşekkür ediyorum. Üniversiteler şehirlere çok ciddi kazanımlar sunmaktadır. Sağlık sektöründe tekniker yetiştirecek olan bu okulumuzu güçlendirmek, nitelik kazandırmak hepimizin görevi. Biz hem kurum olarak hemde şahsen üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Bu sene okulumuzun 80 öğrenci kabül edeceğini öğrendik. Bu sayı inanıyorum ki ilerleyen yıllarda katlanarak çoğalacaktır. Okul müdürümüz İsmail Saraçoğlu ve ekibine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yapılan görüşmenin ardından okul müdürü Dr. Öğretim Üyesi İsmail Saraçoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Güler’e verdiği destekten ötürü teşekkür ederek günün anısına hediye takdim etti.

PAYLAŞ