Ramazan Bayramı sevinci yaşandı

Tavşanlı’da Ramazan Bayramı sevinci, düzenlenen program ile yaşandı.

Ortak tören düzenlendi

İbadet ve bereket ayı Ramazan ayının tamamlanmasıyla birlikte tüm yurtta bayrama kavuşmanın huzuru yaşanıyor. Tavşanlı ilçesinde Kaymakamlık ile Belediye’nin ortaklaşa organize ettiği resmi bayramlaşma programı Meteoroloji Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi.

Vatandaşlar, yoğun katılım gösterdi

Her yıl geleneksel olarak organize edilen programa bu yıl vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın ve Belediye Başkanı Ali Kemal Derin, protokol mensupları siyasi parti başkan ve temsilcileri ile vatandaşların tek tek eli sıkarak Ramazan Bayramını tebrik etti.

“Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın”

Programda konuşan Belediye Başkanı Ali Kemal Derin, halkla iç içe yaşanan bayram coşkusunun önemine vurgu yaparak birlik beraberlik mesajları verdi. Başkan Derin “Bugün bir ay boyunca tuttuğumuz oruçların, yaptığımız ibadetlerin ardından bayrama kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Allah’a şükür toplumumuzun her kesiminden vatandaşlarımız burada. Rabbim ailenizle, dostlarınızla sağlık sıhhat ve huzur içinde bir bayram geçirmenizi nasip etsin. Burada yaşanan birlik ve beraberliğimizi bozmasın.” ifadelerini kullandı.

Hayırlı olsun dileklerini de kabul etti

Diğer taraftan bayramlaşma programına katılan vatandaşlar Cuma günü mazbatasını alarak görevine başlayan Belediye Başkanı Ali Kemal Derin’e hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ziyaretler gerçekleştirildi

Tavşanlı’da Kaymakam Hayrettin Baskın, Belediye Başkanı Ali Kemal Derin ve beraberindeki protokol üyeleri Ramazan Bayramı dolayısıyla Tavşanlı Belediyesi Meteoroloji Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen resmi bayramlaşma töreninin ardından, Tavşanlı Şehitliği’ne giderek burada okunan Kuran’ı Kerim’i dinledi ve şehitler için dua etti. Başkan Derin, ayrıca Ramazan Bayramı dolayısıyla görevi başında bulunan Tavşanlı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi personeline ziyaret gerçekleştirdi. Protokol, Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’nde yatan hastaları da dolaşarak geçmiş olsun dileklerini iletti

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ