Projeler tamamlanacak

Projeler tamamlanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Gediz – Abide Yolu Şantiyesinde incelemelerde bulundu. Yapılan incelemeler sonrasında konuşan Bakan Karaismailoğlu, Kütahya’da yapımı devam eden projelerin hızla tamamlanacağına dikkat çekti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi ziyaret ve incelemelere bulunmak üzere Kütahya’ya geldi.

Bakan Karaismailoğlu’nun Kütahya’daki ilk adresi Gediz ilçesi oldu. Çavdarhisar- Gediz – Abide Yolu Şantiyesinde incelemelerde bulunup çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aldı.

“TÜRKİYE’NİN HER NOKTASINDA PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Türkiye’nin her noktasında projelerin aralıksız sürdürüldüğünü belirten Bakan Karaismailoğlu, “Türkiye’nin bölgesinde lider, dünyada ekonomisi en büyük ülkeler arasına girmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Bir taraftan tarihe ve kültüre sahip çıkarken, diğer taraftan da vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltecek çalışmaları hayata geçiriyoruz” dedi.

“ULAŞTIRMA VE ALTYAPI PROJELERİ İNSAN HAYATINA DOKUNUYOR”

Projelerin tamamında Kovid-19 tedbirleri gözetilerek yoğun bir şekilde çalışıldığının altını çizen Bakan Karaismailoğlu, “Bölgede işletmecilerimiz, idarecilerimiz işlerinin başında gayretli bir şekilde çalışıyor. Hepsi birbirinden özel devasa projeler. Projelerimizin gidişatında hiçbir sıkıntı yok hepsini tamamlamanın gayreti içindeyiz. Bu da ülkemizin güçlü ekonomisinin ve ne kadar büyük bir ülke olduğunun en önemli göstergelerinden biri. Ulaştırma, altyapı projeleri insan hayatına dokunduğu için çok önemli. Projelerimiz, yaptığımız yerlerde ve tamamlandığı yerlerde özellikle istihdama, ekonomiye, ticarete, tarıma ve turizme önemli derecede artılar sağlıyor” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZE GÜVENİN GÖSTERGESİ”

Bölgeyi ilgilendiren önemli projelerden birisi olan Aydın-Denizli Otoyolu’nun ihalesini yaptıklarını hatırlatan Karaismailoğlu, “Dünya ölçeğinde büyük bir proje. Bu projeye gösterilen ilgi, ihaledeki yarışma ülkemize olan güvenin ve ekonomimizin gücünün bir göstergesi” dedi.

“KÜTAHYA’DAKİ PROJELERİ HIZLI ŞEKİLDE TAMAMLAYACAĞIZ”

Kütahya’da farklı projelerle vatandaşlara hizmet etme çabası içinde olduklarını kaydeden Bakan Karaismailoğlu, “Çalışmaları yerinde gördük. İhtiyaçlara göre projeler üretmek için gerekli adımları attık. Kütahya’nın hak ettiği projeleri bir an önce bitirip halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

TEŞEKKÜR EDERİZ

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “ Ulaşım hizmetleri başta olmak üzere, ilçemizde yürütülen bir takım projeleri yerinde incelemek amacıyla ilçemize teşrif eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’nu karşıladık.

Yapım çalışmaları aralıksız devam eden Gediz-Simav-Demirci ayrımı, Kütahya-Gediz-Uşak Duble Karayolu yapım çalışmaları ve Kütahya-Gediz-Uşak Yolu Yaylaköy mevkiindeki tünel yapım işlerinin takibi noktasında Bakanımıza bilgi sunduk. Kendilerini ilçemizde görmekten büyük onur ve mutluluk duyduk.

Bölgemizdeki projelerimize hayat verdikleri için başta; Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na, Karayolları 14. Bölge Müdürümüz Ömer Güzel ve ekibine, Kütahya Milletvekillerimiz Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, İl Başkanımız Sebahattin Ceyhun ve İl Yönetimine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” Açıklamasında bulundu.

Bakan Karaismailoğlu’na Vali Vekili Mustafa Güney, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, AK Parti AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler diğer protokol üyeleri eşlik etti.

PAYLAŞ