Otogar ve Havaalanı sessizliğe büründü

Yeni tip koronavirüs salgınını önleme çalışmaları kapsamında alınan yeni kararlar sonrası Kütahya Otogarı sessizliğe büründü.

İçişleri Bakanlığınca alınan korona virüs tedbirleri kapsamında Kütahya Şehirlerarası Otobüs Terminalinde saat 17.00 itibariyle seferler durduruldu. Bundan sonra seyahat etmek isteyen vatandaşlar valiliklerden izin belgesi alarak yolculuk yapabilecek.

UÇUŞLAR İPTAL

İçişleri Bakanlığınca alınan korona virüs tedbirleri kapsamında uçuşlarda iptal edildi. Kütahya Otogarı ve Zafer Havalimanı da sessizliğe büründü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Koronavirüs kararları ile ilgili ulusa seslenişinde hangi tedbirlerin alındığını açıklamıştı buna göre koronavirüs tedbirleri adı altında şu ifadelere yer verildi. 1- Şehirler arası seyahatler izne bağlanmıştır. 2- Kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışmaya geçilecek. 3- Toplu taşımada seyrek oturma uygulanacak 4- Piknik alanları, tören alanları gibi yerle haf sonları kapalı olacak. 5- Askerlerimiz 14 gün karantina şekline uygun olarak celp ve terhis uygulamasına tabi tutulacak

SEYAHAT ŞARTLARI

Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakını vefat eden veya ağır hastası olanlar ile özellikle son 15 gün içinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşların seyahat etmesine izin verilecek.

PAYLAŞ