ÖRNEK OLACAK

Hezarfen Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi Açılışı ve İş Birliği Protokolü imza töreni düzenlendi

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT), Zafer Kalkınma Ajansı, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odaları iş birliğiyle KOBİ’lerin yenilik kapasitelerinin artırılması amacıyla yürütülecek Hezarfen Teknoloji ve Tasarım Geliştirme Projesi açılış ve protokol töreni çevrim içi olarak düzenlendi.

Toplantıya, TÜRKPATENT Başkan Yardımcısı Cemil Başpınar, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmet Özotraç, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Selim Kandemir, Ajans Genel Sekreteri Veli Oğuz ve Bölgedeki KOBİ’ler katıldı. Açılış konuşmalarının ardından düzenlenen imza töreni ile toplantı sona erdi. Toplantının ardından katılımcı KOBİ’lere Sınai Mülkiyet Hakları Eğitim Semineri düzenlendi.

TÜRKPATENT’in “Türk KOBİ’lerinin İnovasyon Kapasitelerinin Geliştirilmesi” konulu 2007 yılında uygulamaya koyduğu KOBİ’lerde yenilikçi kültürün artırılmasına katkı sağlamak ve bu yenilikleri korumak için KOBİ’lerde fikri mülkiyet stratejisi oluşturulmasını amaçlayan bir projedir. Proje ile eğitim toplantıları düzenlenecek olup pandemi süreci sonrasında söz konusu üç ilden 15’er KOBİ’ye yerinde danışmanlık hizmeti sağlanacaktır. Proje kapsamında verilecek eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin bu illerde faaliyet gösteren yaklaşık 61.000 KOBİ ve buralarda istihdam edilen yaklaşık 475.000 çalışan için örnek olacak sonuçlar ortaya koyması beklenmektedir.

PAYLAŞ