Ölüm Kavşağı sorunu bakana iletildi

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek başta defalarca kazanın meydana geldiği Ilıca Virajı olmak üzere, Kütahya’nın yol sorunlarını iletti ve kısa zamanda yapılması için desteklerini istedi. Ziyarette Erbaş’a, MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’de eşlik etti.

VİRAJIN MUTLAKA DÜZELTİLMESİ GEREKTİĞİNİ İSTEDİK

Geçtiğimiz hafta Ilıca Kavşağında meydana gelen kaza sonrası bir basın açıklaması yapan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, sürekli kazaların meydana geldiği Eskişehir yolu üzerinde bulunan Ilıca virajının düzeltilmesi için en kısa sürede Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile görüşeceğim demişti. MHP Milletvekili Ahmet Erbaş, MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek Kütahya’nın yol sorunlarını bakana iletti. Ziyaret hakkında bilgiler veren MHP Milletvekili Erbaş “Sayın bakanımızdan öncelikle Ölüm Kavşağı adını verdiğimiz Ilıca yol ayrımındaki virajın mutlaka düzeltilmesi gerektiğini istedik. Ayrıca Gediz-Simav karayolunun düzeltilmesini, Tavşanlı-Domaniç yolunun kalan 19 Km’lik kısmının duble yol olmasını talep ettik. Sayın Bakanımızdan Emet-Tavşanlı yolunun güzergahı hakkında proje yapanların araştırılması ve cezalandırılmasını istedik. Bu güzergâh maden toprakları olduğu için yumuşak toprağa sahip ve yol hemen hemen her yıl çöktü. Şimdi çökmesini önlemek için fora kazıklar çakılıyor. Belki de başka güzergahtan duble yol yapılsa idi bundan daha ucuza mal olabilirdi. Milli servetimizin birkaç kişinin hatası için gereksiz yere harcanmasına karşıyız. Bu sebeple Bakanımızdan bu yolun araştırılmasını talep ettik. ”dedi.

KÜTAHYA’YA DAVET ETTİ Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu Kütahya’ya davet ettiğini ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ; “ Sayın Bakanımızı Kütahya’ya davet ederek, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un ilimizde bulunan tüm belediyelerin başkanları ile yaptığı toplantı gibi bir toplantı yapmasını istedik. Böyle toplantıların Cumhur ittifakının da özüne uygun olacağını Sayın Kurum’un ziyaretinin Kütahya’da çok oluml

PAYLAŞ