OLÇAR, OFF ROAD KULÜBÜNÜ MİSAFİR ETTİ

Antalya Offroad ve Motor Sporları Kulübü Derneği üyeleri Kütahya’da Sıtkı Ceramik House ve Nida Olçar’ı ziyaret etti.

Kültür Bakanlığı Sanatçısı Nida Olçar’ın misafirleri Antalya Off Road Kulübü üyeleri idi. Olçar kulüp üyelerini Sıtkı Ceramik evinde konuk etti. Çevreyi ve Sıtkı Ceramic evini ziyaret eden kulüp üyeleri Kültür Bakanlığı Sanatçısı Nida Olçar’ın eserlerini incelediler.

BİRÇOK AKTİVİTE VE ORGANİZASYONLARDA YER ALDIK

2017 yılında kurulan Antalya Off-Road Kulübü amacı hem motor sporlarını hem de doğayı seven insanları yani off-road’cuları bir araya toplamak, 4×4 yarışlar, geziler, eğitimler düzenlemek, Türkiye’de off-road sporunun gelişimi ve tanınması için yeni projeler üretmek olduğunu söylediler. Antalya Off-Road Kulü hakkında bilgiler veren kulüp üyeleri şu ifadeleri söylediler. İlk aktivitemiz Bodrum Halikarnasos adı altında gerçekleştirildi. Aynı yıl içinde 4-11 Ağustos arasında Uluslararası Transanatolia organizasyonunu yaptık.

EKİP OLARAK AKUT ÜYELİĞİMİZ VAR

Dernek olarak 2017 de kurulmamıza rağmen geçmişimiz 2000 li yıllara dayanır. Ekip halinde Türkiye’de doğada lastik izi bırakmadığımız yer kalmamıştır. Ekip olarak AKUT üyeliğimiz ve ilk yardım, telsiz kullanımı sertifikalarımız bulunmaktadır. Antalya ve çevresinde dağda zor durumda kalan kurtarılmayı bekleyen kişilere Kolluk kuvvetleri ile beraber hareket ederek ulaşıyoruz. Yeni başlayan 4×4 kulüplerini cesaretlendirerek, birlikte yarışlar, geziler, eğitimler organizasyonlar yapacağız. 2012’den bu yana Türkiye’nin Uluslararası olan Transanatolia yarışlarında ekip olarak rescue’sünü üstlendik. Halende yapmaktayız. Türkiye’nin takım olarak en büyük Rescue’sünü çıkarabiliyoruz. Kulübümüz 2017’de kurulmuş çok yeni bir kulüp olmasına rağmen 2018 yılına dört tane (Halikarnasos, Transanatolia, Bajaanatolia ve Antalya Ulusal Aday Mahalli Yarışı) yarış düzenlemektedir. Daha hala başındayız –henüz 1 yaşındayız- ve yeni projelerle yola devam ediyoruz dediler.

PAYLAŞ