MUSTAFA HAKKI YEŞİL KÜTÜPHANESİ’NDEKİ ESERLER DİJİTAL ORTAMA AKTARILIYOR

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahya Belediyesi Mustafa Hakkı Yeşil Kütüphanesi ile Gülten Dayıoğlu Çocuk Kütüphanesini ziyaret etti.

Mustafa Hakkı Yeşil’in zengin kitap koleksiyonunu Kütahya Belediyesi’ne bağışlaması ile 1980 yılında Kütahya Belediyesi Mustafa Hakkı Yeşil Kütüphanesi adıyla kurulan kütüphanede incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, ziyarette kütüphane yetkilisi Emine GEDİK’ten eserler hakkında detaylı bilgi aldı.

Kütahya Belediyesi Mustafa Hakkı Yeşil Kütüphanesini gezen Başkan IŞIK, zaman içerisinde yıpranan ve zarflar içinde saklanan nadide eserler başta olmak üzere tüm kitapların dijital ortama aktarılması konusunda gerekli çalışmaların başlatıldığını ifade etti.

İçinde el yazması değerli kitapların ve nadir eserlerin de yer aldığı Mustafa Hakkı Yeşil Kütüphanesinde 28.500 adet kitap bulunmaktadır. Ayrıca kütüphanede 29 farklı dilde yazılmış değerli yayınlar da bulunuyor.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, daha sonra 2009 yılında Kütahyalı çocuk edebiyatı yazarı Gülten Dayıoğlu’nun katkılarıyla kurulmuş olan ve içerisinde 5 bin kitap bulunan Gülten Dayıoğlu Çocuk Kütüphanesi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İncelemeler esnasında Başkan IŞIK’a, Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN eşlik etti.

PAYLAŞ