Milli Şair anıldı

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün 99. Yıl dönümü dolayısıyla Tavşanlı’da programlar düzenleniyor.

Tavşanlı Arslanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Hakk’ın Sesi Mehmet Akif” temasıyla Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda etkinlik gerçekleştirildi.
Programa Kaymakam Yüksel Kara ve Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Aka ile protokol mensupları, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda, açılış konuşmaları ve Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ile ilgili belgesel sunumu yer aldı.
Ardından öğrencilerin şiir, skeç ve oratoryo gösterileriyle devam eden programda zaman zaman duygusal anlar yaşandı.
Program sonunda Kaymakam Yüksel Kara, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Aka ve Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Kocaman tarafından İstiklal Marşı’nı ezbere güzel okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediye takdimi yapıldı.
İstiklal Marşı, 12 Mart 1921’de TBMM tarafından kabul edilmişti.

GÜLER’DEN MESAJ
Belediye Başkanı Mustafa Güler günün anlam ve önemine ilişkin olarak yaptığı açıklamasında, “İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. Yıldönümünde Mehmet Akif Ersoy’u ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Üstadın dediğin gibi; Allah bu memlekete yeni bir İstiklal Marşı yazdırmasın. Ya Rabb, Akif kulunu ve aziz şehitlerimizi en yüce mertebenle ödüllendir. Rahmet ve şefkatinle muamele eyle. Çanakkale’de ümmetinin askerinin yanında yer alan Resulü Nebi ile arkadaş eyle” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ