MHP’NİN YENİ BAŞKANI ALIÇ OLDU

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya 13. Olağan İl Kongresi gerçekleştirilirken, tek liste ile gidilen seçimlerde Başkanlığa Selçuk Alıç seçildi. MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç yarın mazbatasını alıp göreve başlıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya 13. Olağan İl Kongresi yeni kapalı spor salonunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrede gündem maddelerine geçildi. Tavşanlı İlçe Başkanı Akın Kaygısız’ın cenazesi ve pandemi şartları nedeniyle kısa tutulan kongrenin divan Başkanlığını MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci yaptı.

HİÇBİR ZAMAN ADAMIN ADAMI OLMADIK

Kongrede ilk olarak İl Başkanı Ferhan Yıldırım konuştu. Yıldırım konuşmasında görev yaptığı süre boyunca önemli başarılara imza attıklarını belirterek “Görev yaptığımız süreç içerisinde, halisane niyetlerle çıkmış olduğumuz bu yolda hiçbir zaman adamın adamı olmadık. Hep davanın adamı olduk. Cenabı Allaha şükürler olsun ki, pek çok il başkanına nasip olmayan başarılar bize nasip oldu. Bundan sonraki süreçte de bu başarıların partimiz adına devamlılığının sağlanacağına dair hiçbir şüphem yoktur. Geride bıraktığımız bu kutlu yürüyüşte, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Genel Başkanımıza, Genel Başkan Yardımcılarımıza, Genel Merkez yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum. Desteklerini partimize ileten tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Genel Başkanımızın emrinde ve izinde olduğumu sizlerle paylaşırken hepinizi Cenabı Allaha emanet ediyorum” dedi.

DEVLET BAHÇELİ’YE TEŞEKKÜR

Yıldırım’ın ardından Belediye Başkanı Alim Işık kısa bir selamlama konuşması yaparken, daha sonra İl Başkan Adayı Selçuk alıç bir konuşma yaptı. Konuşmasında Devlet Bahçeli’ye ve tüm teşkilatlara teşekkür eden Alıç, cenaze nedeniyle konuşmasını kısa tamamlamak zorunda olduğunu belirtti.

CUMHUR İTTİFAKI BİRLİĞİMİZİN

BOZULMASINA ASLA MÜSAADE ETMEYECEKTİR

Kongrede son olarak ise MHP Genel Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci konuştu. Şekerci açıklamasında “Bütün musibetlerden arınıp, geleceğin lider ülke Türkiye’sini beraber inşa edeceğiz. Türk milliyetçiliği davası bugünlere hiç kolay gelmedi. Bu dava mis kokulu gül bahçelerinden günümüze ulaşmadı. Milliyetçi Hareket partisi uğruna verdiği mücadele Türk Milletinin müreffeh yaşamı, huzuru, güvenirliği, dirliği ve bütünlüğünü muhafaza etmektir. İstiklal için birlik, istikbal için dirlik diyen liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin önderliğinde, kazanan Türkiye olacağını söylüyorsak insandan millete, devlette uzanan ve birbirini tamamlayandır.  Cumhur ittifakı birliğimizin bozulmasına asla müsaade etmeyecektir. Cumhur ittifakını düşürmek isteyenler olacaktır. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Kütahyalılara bu coşku ve heyecanı için teşekkür ederim” dedi.

SELÇUK ALIÇ YENİ BAŞKAN OLDU

Kongre sonunda oylamaya geçilirken, göreve seçilen İl Başkanı Selçuk Alıç ve yönetim kurulu fotoğraf çektirdiler. Kongreye MHP Genel Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Şekerci, MYK üyeleri Özgür Bayraktar ve İbrahim Öztürk, Belediye Başkanı Alim Işık, Kütahya teşkilat başkanları, önceki dönemlerde görev yapmış il ve ilçe başkanları, Belediye Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. MHP Milletvekili Ahmet Erbaş ise rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı belirtildi.

YENİ YÖNETİM KURULU

İl Başkanı Selçuk Alıç’ın yönetim kurulu Listesi ise şöyle; “Göhan Tomruk, Ünal Demirbilek, Adnan Kurnaz, Mehmet Karabekir, Selahattin Orman, Hülya Öztürk, Ayşegül Cenker, Halil Zerey, Aziz Şahin, Recep Yılmaz, Gökhan Umay, Sedat Kabaağaç, Coşkun Koca, Oğuzhan Kara, Ahmet Uygar, Burhan birgin, Abdullah doğan, Emre Koçak, Etem Gündoğdu, Ali Ercura, Selman Karaaslan, Onur Necati Defter, Hasan Öztulum ve Nedim Demir yer aldı.

PAYLAŞ