MHP’DE SULAR ISINIYOR

Önümüzdeki haftalarda ilçe kongrelerini yapacak olan Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya teşkilatı il başkanlığı adaylarının isimleri kulislerde dolaşmaya başladı.

Kasım sonuna kadar Türkiye genelinde kongrelerini tamamlamayı hedefleyen Milliyetçi Hareket Partisinde Kütahya il ve ilçe kongreleri de Ekim ayı sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda atama ile belirlenen Merkez ilçe yönetiminin ardından gözler diğer ilçeler ile il başkanlığına çevrildi.

TEK ADAY GİRİLECEK

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş İl ve ilçe adaylarının belirlenmesi için Genel Merkezin teşkilatların görüşlerini alacağını daha sonra Genel Merkezin adayları değerlendirerek kongreye girecek olan tek adayı açıklayacağını, İl ve İlçelerde kongrelere Genel Merkezin belirlemiş olduğu tek aday ile yapılacağını beyan etmişti.

YEREL YÖNETİMİN KAZANCI

Daha önceki yıllarda sadece Milletvekili çıkaran Milliyetçi Hareket Partisi son yerel seçimlerde Kütahya Belediye Başkanlığını da kazanması sonrasında teşkilat içerisinde başkanlık yarışını hızlandırdı.

GRUPLAR ARTIYOR

Her siyasi partide oluşan ama bugüne kadar Milliyetçi Hareket Partisinde çok fazla görünmeyen gruplaşma artık MHP içerisinde de çıkmaya başladı. Bazı kazanımların ardından önümüzdeki dönemler için çeşitli hesap yapan bazı isimler şimdiden il ve ilçe kongrelerine müdahil olarak kendilerine yer açmayı hedefliyor.

İSİMLER ORTAYA ATILIYOR

Kendilerinin bilgisi olup olmadığı bilinmeyen birçok isim birileri tarafından lense edilirken hiçbir dava sahibi şimdiye kadar resmi olarak bir açıklamada bulunmazken camia içerisinde kendi isimlerini ortaya attıkları ve aday olmak istedikleri ifade ediliyor.

İL İÇİN ORTAYA ÇIKAN İSİMLER

Davaya bugüne kadar gönül vermiş eski yeni birçok isim lense edilirken en çok dikkat çeken isimler arasında mevcut il başkanı Ferhan Yıldırım, eski merkez ilçe başkanlarından İsmail Küçük, Metin Belek, Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Akkoç, eski il başkanlarından Kâmil Konya, Erol Alpertürk, Mehmet Ali Türker’in isimleri parti içerisinde ki kulislerde dolaşmaya başladı.

GÜÇ BİRLİĞİ YAPILACAK

Bütün bu isimler ortaya atılırken camia içerisinde artık tam anlamıyla güç birliğinin yapılması gerektiği ve bunun yapılması içinde var gücüyle bütün dava insanlarının çalışması gerektiğini ifade eden parti mensupları artık daha güçlü olduklarını ve Kütahya halkının MHP’ye daha fazla sorumluluk yüklediğini bunun içinde var güçleri ile çalışmak zorunda olduklarını ifade ediyorlar. Geçmişi unutmayıp geleceğe daha umutlu baktıklarını ifade eden teşkilat mensupları Devletimiz ve Ülkemiz için sonuna kadar Genel Başkanın izinde güç birliği yapılacağını ve Kütahya’yı hak ettiği en iyi noktaya taşımaya çalışılacağının vurgusu yapılıyor.

KIRGINLIK DEĞİL MÜCADELE

Parti içerisinde kırgınlıkların giderilerek bunun topyekûn bir mücadele ile hizmet yarışına dönüştürülmesi gerektiğini ifade eden camia içerisinde bulunan bazı isimler MHP mensuplarının dik ve doğru bildiklerini sonuna kadar savunan davadan hiçbir şekilde vaz geçmeyen insanlarının hizmet etmek için bulunduğu bir teşkilat olduğunu ve bunun bu şekilde devam edeceğini ifade ediyorlar.  

PAYLAŞ