MADE İN KÜTAHYA

Dumlupınar Tasarım Teknokent şirketlerinden UZMED, kapalı ameliyatlarda kullanılan laparoskopi cihazını tamamen yerli olarak üreten ilk şirket olurken Türkiye’nin ilk yerli laparoskopi cihazı Dumlupınar Üniversitesi Teknokent’te  üretildi.

Dumlupınar Teknokent’te yer alan şireketlerden UZMED, halk arasında kapalı ameliyat olarak bilinen işlemlerde kullanılan laparoskopi cihazını tamamen yerli olanaklarla üreterek teknokentte bir ilki yaşattı.

Teknokentlerde yürütülen projelerin başarılı bir şekilde tamamlandığını gösteren ve ilgili Bakanlık tarafından onaylanarak yönetici şirket aracılığıyla girişimci firmalara iletilen ‘Proje Bitirme Belgesi’ni Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz’ün elinden alan UZMED Genel Müdürü Zeki Köylü  belgeyi alan ilk kuruluş oldu. 

UZMED’in laparoskopi cihazı üretim ekibinde UZMED Genel Müdürü Zeki Köylü, Uğur Ünal, Ali Açar, Atilla Aykaç, Kubilay Sönmez, İsmail Arslan proje ekibi olarak hem AR-GE hem de saha çalışmalarında; Doç. Dr. Hasan Emre Aydın da teknik desteğin klinik yansımaları konusunda görev aldı. 

UZMED yetkilileri Multidisipliner şekilde ortaya çıkan ürünün seri üretimi başlamak üzere olduğu bildirildi.

“GURURLUYUZ”

Türkiye’de ilk yerli laparoskopi cihazını üretmiş olmanın verdiği gururu taşıdıklarına dikkat çeken UZMED Genel Müdürü Zeki Köylü; “Sağlık alanında cihaz teminlerini yapan bir durumdan üreten bir konuma gelmek, bizleri oldukça gururlandırdı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ne gerekli destekleri sağladıkları için teşekkür ederiz” dedi.

REKTÖRDEN TEBRİK MESAJI

Elde edilen başarıyı değerlendiren Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, ”Başarılı çalışmalarından gurur duyduğumuz teknokentimiz gayretlerinin ilk meyvesini aldı. Artık fiziki ve teknik herhangi bir eksiği kalmayan teknokentimizde tek gündemimiz Ar-Ge ve diğer teknolojik bilimsel çalışmalar. Cephede askerimizin cihadı neyse, ülkesi ve milleti için teknoloji üreten Ar-Ge firmalarının yaptığı da odur. UZMED firmasını canı gönülden kutluyor başarılarının devamını diliyorum. Dumlupınar Teknokentimize gerek üniversitemiz gerekse Kütahyamızın desteği eksilmeden devam edecektir” diyerek çalışma ekibini ve Dumlupınar Teknokent yetkililerini tebrik etti.

PAYLAŞ