Liglerin durumu belli değil !

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Murat Cengiz sosyal medyada yapılan liglerin durumu ile alakalı paylaşımlara inanmayın uyarısında bulundu. Cengiz; “Liglerin durumu ile ilgili Bir karar alınmamıştır” dedi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz spor camiasına liglerin durumu ile alakalı olarak bir açıklama yaptı. Cengiz Açıklamasında “Bir kısım sosyal medyada yayınlanan açıklamalar bilgi kirliliğine sebep olmakta, bu nedenle resmî açıklamalar dışında başka kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilememesini özellikle rica ederim.

VİDEO KONFERANS ARACILIĞIYLA BİR ARAYA GELDİ

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Murat Cengiz açıklamasında “Gençlik ve Spor Bakanı sayın Dr. M. Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanı, 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig ekiplerinin aralarında belirledikleri kulüp başkanları ile TASKK Genel Başkanı video konferans aracılığıyla bir araya geldi.

LİGLERİN DURUMU İLE İLGİLİ BİR KARAR ALINMAMIŞTIR

“Görüşmede bu sürecin tüm dünyayı etkilediği gibi, sporu da etkilediğinden bahisle” Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilim Kurulu tarafından yapılacak “Pandeminin” bitmesi açıklaması sonrasında TFF tarafından tüm ligler ile ilgili yeniden çalışma yapılarak kamuoyu ile paylaşılacaktır. Şu anda liglerin durumu ile ilgili bir karar alınmamıştır.

İTİBAR EDİLEMEMESİNİ ÖZELLİKLE RİCA EDERİM

Resmi bir karar olursa sizlere bildirilecektir. Bir kısım sosyal medyada yayınlanan açıklamalar bilgi kirliliğine sebep olmakta, bu nedenle resmî açıklamalar dışında başka kaynaklardan yapılan açıklamalara itibar edilememesini özellikle rica ederim.

PAYLAŞ