KUTSO Meslek Komiteleri toplantısı yapıldı

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) olağan meslek komiteleri Temmuz ayı toplantısı, koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında, online olarak video konferans şeklinde gerçekleştirildi.

KUTSO Meslek Komitesi Üyelerinin online bağlantıyla katıldıkları toplantı, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç ve KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y.Yazaroğlu başkanlığında yapıldı. Kütahya Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi, TOBB Nefes Kredisi, Covid-19 pandemi sürecinde perakende sektörünün durumu ve Sera AVM’nin etkisi gibi konularda bilgi paylaşıldı. Gündem maddeleri müzakere edilerek ilgili kararlar alındı ve iyi dilekler belirtildi.

Toplantıda söz alan KUTSO 10.Meslek Komitesi Başkanı Ömer Ayvaz, KUTSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) ve mesleki eğitim alanlarında yürütülen iyileştirme çalışmaları, TOBB Forum Dergisinde yayınlanacak olan KUTSO MTAL haberi hakkında bilgi sundu.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde yürütülen, Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar (BALO) projesinde, KUTSO’nun da ortağı bulunduğu BALO A.Ş.’nin, 10 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısında, KUTSO’yu temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Salih Çetiner’in, BALO A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildiği hakkında bilgi paylaştı. KUTSO’ya memnuniyet veren bu husustan dolayı, ilgili makamlara teşekkür gönderildiğini belirtti. Başkan Özotraç, Kütahya Valisi Sayın Ali Çelik’in KUTSO’ya ziyaretine ilişkin de bilgi paylaştı.

KUTSO Meclis Başkanı Nafi Güral, güncel konulardaki değerlendirmelerini aktararak, kritik dönemlerden geçildiğini, önümüzdeki aylarda iyi gelişmelerin olabileceğini belirtti. İlimizdeki perakende sektörünün durumuyla ilgili ekonomik değerlendirme çalışmaları yapıldığını, bunların artırılmasının yararlı olacağını dile getirdi. Perakende sektörünün ve AVM’lerin yerine, e-ticarete geçildiğini, üyelerin de buna uyum sağlamalarını tavsiye etti.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Y.Yazaroğlu, KUTSO meslek komitelerinin çalışmalarına ilişkin özet değerlendirmeyi paylaşarak, üyelerin e-ticaret alanında bilgilendirilmesi ve onlara bu konuda öncü olmak için faaliyetler planlanacağını belirtti.

Hitapların ve gündemin tamamlanmasının ardından, yaklaşan Kurban Bayramı için iyi dilekler paylaşılarak, toplantı kapatıldı.

PAYLAŞ