KÜTBO’NUN GÜNDEMİ HES KODU

Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Koronavirüs (Covid-19) salgın hastalığına alınan tedbirler kapsamında video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi.

Meclis Başkanı Halit Topbaş Başkanlığında yapılan toplantıda, gündem maddelerindeki konular görüşülerek karara bağlandı. Aylık Yönetim Kurulu faaliyetlerinden bahseden KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, yapılan ziyaret ve lobicilik faaliyetleri hakkında bilgi aktarımında bulundu. Pandemi sebebiyle Borsa Üyelerinin yaşamış oldukları sorun ve çözüm önerilerinin ilgili kurum, kuruluşları ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) iletildiğini belirtti.

Tüm dünyada devam eden koronavirüs salgınından dolayı sağlık ve huzur temennisinin sunulduğu toplantıda, KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, salgın tedbirleri kapsamında yapılan çalışmalar ile üyelerin hizmet binasına gelmeden, online yapabilecekleri tescil ve belge işlemleri ve Hayat Eve Sığar (HES) Koduyla Borsaya kontrollü giriş yöntemleri hakkında bilgi paylaştı.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ile ilgili Genel Sekreter Yasemin Yol tarafından bilgi paylaşımının da yapıldığı toplantıda, Kişisel Verileri Koruma Kurumu Veri Sorumluları Bilgi Sistemi (VERBİS) Kayıt süreleri ve önemi hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

Güncel ve ekonomik konular üzerine istişarelerin de yapıldığı KÜTBO Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı, görüş ve önerilerin sunulmasının ardından iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

PAYLAŞ