KÜTAHYA’YI YENİDEN ŞAHLANDIRACAĞIZ

Kısa bir süre önce yapılan kongre sonucunda Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevine gelen İdris Germiyanoğlu gazetemize açıklamalarda bulundu. Demokrat Partinin Kütahya tarihinde çok önemli bir yeri olduğunun altını çizen Başkan Germiyanoğlu “Kütahya’mız Demokrat Parti ile yeniden şahlanacak” dedi.

Çok küçük yaşlardan bu yana Demokrat Parti saflarında olduğunu ve bu partinin siyasi çizgisini benimseyerek kendisini gelecekte partisine hizmet etmek için geliştirdiğini belirten Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı İdris Germiyanoğlu şunları söyledi;

Kütahya’nın Geçmişinde Partimizin İmzası Var

Demokrat Parti Merkez İlçe Başkanı İdris Germiyanoğlu; “Çeşitli zamanlarda, çeşitli mevkilerinde gururla hizmet verdiğim Demokrat Partimizin Merkez İlçe Başkanlığı görevine seçilmekten dolayı son derece gurur duyuyorum. Ülkemizin siyasi hayatında çok önemli yeri olan Demokrat Partimizin hak ettiği yere geri gelebilmesi için var gücümüz ile çalışacağız. İlk iş olarak vatandaşlarımıza partimizi geçmişte yaptığı sanayi yatırımlarını ve ekonomik kalkınma hamlelerini tekrar anlatarak, örnekler vererek hatırlatacağız.

Kütahya’mıza Demokrat Partinin çok ama çok önemli hizmetleri olmuştur. Ülkemizde iktidara gelen hiçbir siyasi parti Demokrat Parti kadar Kütahya’ya hizmet getirmemiş, Kütahya’mızın tarihine imzasını atamamıştır. Bizim sahaya çıkıp vatandaşlarımıza hiçbir şeyi baştan anlatmamıza gerek yok. Bizler partimizin ilimize kattığı fabrika ve benzeri işletmeleri anlatmamız bizim hizmet konusunda ne kadar ciddi olduğumuzun göstergesi olacaktır. Ben bu hizmetleri en azından genç kardeşlerimize tekrar hatırlatmak istiyorum.

FABRİKALAR ŞEHRİ HALİNE GELMİŞTİK

Demokrat Partimiz Kütahya’ya Azot Fabrikası, Şeker Fabrikası, Eti Gümüş Fabrikası, Seyitömer Kömür İşletmeleri, Seyitömer Termik Santrali, Tunçbilek Termik Santrali, Kümaş ve Jandarma Taburunu kazandırmıştır. En önemlisi de Dumlupınar Üniversitesinin kuruluşunda en büyük çaba partimizindir. Hatırlatmak istediğim konu bizim yaptığımız hizmetler tabiri caizse ömürlük hizmetlerdir. Yarım yüzyılı aşkın süredir partimizin kurulumunda çok büyük emeği işletmeler ve benzeri yatırımlar halen Kütahya’mızın en önemli ekmek kapısı, ilimiz ekonomisinin can damarı olmuştur. Biz sahaya çıktığımızda bunları Kütahyalı hemşerilerimize tekrar hatırlatacağız ve aynı yatırımların tekrar ilimize gelmesi için desteklerini isteyeceğiz” dedi. 

PAYLAŞ