KÜTAHYALI ÜLKÜCÜLER GÜNDOĞDU MEYDANINDA

Kütahya Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Akkoç başkanlığında “İstiklal ve Kararlık yürüyüşü” İzmir Gündoğdu meydanında yapıldı.

Kütahya Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Akkoç ve Ülkücü gençler, İzmir’de 12 ada için yürüdü. Adaların hukuki statüsünü gündeme taşımak için “İstiklal İçin Kararlılık Yürüyüşü” düzenlendi. 12 ayrı kortej, Cumhuriyet Meydanı’ndan Yunan askerlerinin denize döküldüğü Gündoğdu Meydanı’na yürüdü.

“BOZKURTLAR ORDUSU GEÇTİ HÜCUMA”

Kütahya Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Akkoç Kütahya’dan İzmir’e yolculukta yaptığı açıklamasında “Bozkurtlar Ordusu Geçti Hücuma” diyerek “İstiklal için kararlılık” yürüyüşünde ilimizi temsil ettiler.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı ile, ülkücü gençler, İzmir’in gurur gününde 12 Ada mesajı vermek için yürüdü. “İstiklal İçin Kararlılık Yürüyüşü” ile adaların hukuki statüsü bir kez daha gündeme taşındı. Yürüyüş sırasında 12 adayı temsilen 12 ayrı yürüyüş korteji oluşturuldu. Bu grupların her birinde 81 ili temsilen 81 genç görevlendirildi.

“İZMİR’DE TARİH YAZILDI”

Kütahya Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Akkoç açıklamasında “İzmir’de tarih yazıldı, Meydan okundu Yetmiş İki Cihan’a, Türk ve Dünya Medyası bizleri konuştu, Çok şükür bizler de oradaydık, Bir kez daha şahitlik ettik Ülkü Ocaklı yüreklerin Kararlılık Yürüyüşüne. Kütahya Ülkü Ocakları Yüzlerce yiğit bozkurduyla Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli‘nin, Genel Başkanımız Sn. Ahmet Yiğit Yıldırım‘ın emir ve talimatlarına hazırdır “ dedi.

YUNANİSTANA GÖZ DAĞI VERİLDİ

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Yunanistan’ın adalar üzerinden Türkiye’nin egemenlik haklarını tehdit ettiğini belirtti. “Yunanistan şunu iyi bilmelidir ki, Yüce Türk milletinin her ferdi sefer için hazırlıklıdır, teyakkuzdadır ve tarihi hakkı olan 12 ada için kan ve can vermekten kaçınmayacaktır” dedi.

Haber: Coşkun Çakmak

PAYLAŞ