Kütahya Valiliği Mahkemeyi Kaybetti

Ocak ayı içerisinde Kütahya Valiliğinin almış olduğu kararla mühürlenerek ruhsatları iptal olan pavyonlar için Kütahya İdare Mahkemesi Yürütmeyi Durdurma kararı verdi.

Kütahya Valisi Musa Işın imzası ile Kütahya Belediyesine mühürlettirilen ve akabinde İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarının iptaline karşı yapılan çalışmaya işletme sahipleri tarafından Kütahya İdare Mahkemesine açılan davadan Yürütmeyi Durdurma Kararı çıktı.

İşletme Sahipleri Yargı Yoluna Gitti

Ocak ayı içerisinde Kütahya İl Emniyet Müdürlüğünün teklifi Kütahya Valisi Musa Işın’ın oluru ile mühürlenerek, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatları iptal olan eğlence mekânı sahipleri Kütahya İdare Mahkemesine açmış oldukları davada Yürütmeyi Durdurma Kararı alarak haklılıklarını ispat etti.

30 Günlük Süre doldu

Alınan Yürütmeyi Durdurma Kararından sonra 30 gün içerisinde kanunen uygulanması gereken süre dolarken Kütahya Valiliği kararı Bursa Bölge İdare Mahkemesine taşıdığı öğrenildi. Edinilen bilgiler doğrultusunda her ne kadar konu Bölge İdare Mahkemesine taşınsa da 30 gün içerisinde yerel mahkemenin kararının uygulanması gerektiği biliniyor.

Bugün Uygulanması Bekleniyor

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ın seçim nedeniyle şehir dışına gittiği öğrenilirken işletmelerin bugün mühürlerinin açılarak eski ruhsatlarının tekrar iade edilmesi bekleniyor.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ