Kütahya “EVDE KAL” Çağrısına uydu

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından şehrin giriş ve çıkış noktalarında durdurulan araçlarda sürücü ve yolcuların ateşi ölçülürken, ateşi olan sürücü ve yolcuların seyahatine izin verilmiyor.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (KOVID-19) salgınını önlemek için alınan tedbirler her geçen gün artıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletin sağlığı, huzuru, güvenliği ve geleceği için açıkladığı tedbirler çerçevesinde; şehrin giriş ve çıkışlarındaki uygulama noktalarında “ateş ölçerli” trafik kontrolü yapılıyor.

SÜRÜCÜ VE YOLCULARIN ATEŞİ ÖLÇÜLÜYOR

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından şehrin giriş ve çıkış noktalarında durdurulan araçlarda sürücü ve yolcuların ateşi ölçülürken, ateşi olan sürücü ve yolcuların seyahatine izin verilmiyor. Koronavirüs tedbirleri hakkında da bilgilendirilen yolcular, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları, seyahat etmemeleri, sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri ve misafir kabul etmemeleri konularında uyarılıyor.

KÜTAHYA “EVDE KAL” ÇAĞRISINA UYDU

Kütahyalılar, yeni tip koronavirüs (KOVID-19) tedbirleri kapsamında “Evde Kal” çağrısına uydu, sokaklar boşaldı. Kütahya halkı, 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi ve vatandaşların mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları uyarılarını dikkate alıp evden çıkmadı.  Yetkililerin “Evde Kal” çağrısına kulak veren vatandaşların sokağa çıkmadığı Kütahya’da şehrin en işlek caddeleri boş kaldı.

TRAFİK LAMBALARI “EVDE KAL “ÇAĞRISI YAPIYOR

Kütahya’da koronavirüs tedbirleri kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla kent merkezindeki sinyalizasyon ışıklarına ’evde kal’ yazısı yansıtıldı. Kütahya Belediyesi, trafik ışıklarına yazdığı ‘Evde Kal’ ve ‘Eve Git’ sloganları ile vatandaşları evlerine yönlendiriyor. Kütahya Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Koronavirüs (COVID-19) ile mücadele kapsamında sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla şehirde bulunan trafik ışıkları üzerinden vatandaşlara ‘Evde Kal’ çağrısı yapıyor. Vatandaşların evde kalması gerektiğine dikkat çekmek isteyen Kütahya Belediyesi, Trafik ışıklarının kırmızı olanlarına ‘Evde Kal’, yeşil olanlarına ise ‘Eve Git’ yazarak Kütahyalıları evde kalmaları konusunda uyarıyor.

PAYLAŞ