KÜGİAD VE 30.YIL

Evet! Dile kolay 30 yıl. Kim bilir kimler geldi geçti bu dernekten diyeceğim ama üst yönetimde görev alan ve emeği geçen birçok ismi biliyorum.
Geçen hafta sonunda 30. Yıl Anısına dernek yöneticileri tarafından yapılan “Aile Pikniği” tam anlamıyla yılına ve derneğe yakışır bir organizasyon oldu ve yeni yönetimin ilk icraatı diye bilirim.
Bu ilk organizasyonlarında kendileri açısından tam puan aldılar. Kendilerine bu düşünce ve organizasyon için teşekkür ederim, tüm emeği geçenlerin emeğine sağlık.
Birlik, beraberlik ve dostluklar bu tarz yapılan çalışmalarla pekişir, ticaretler gelişir.
Derneğin asıl amaçlarından birisi de budur. Burada güzel organizasyonlara ve tecrübeye kavuşan iş insanları eminim ileride iş dünyası adına ilimizde ve ülkemizde görev yapan sivil toplum kuruluşları ile derneklerin üst yönetimlerinde görev alacaklardır.
Birlik beraberlikten bahsetmişken, organizasyonu yapan dernek yönetimi bu maksadına ulaştığını düşünüyorum ama eleştirmeden geçemeyeceğim bir konuyu da yazmak isterim.
Pikniğe gelenler arasında dernekte fazlasıyla emeği olan ve kurucu olarak görev alan Mehmet Akdemir’in olması ve bu organizasyona destek vermesi çok güzel bir davranış. Onun yanı sıra geçmiş yöneticilerden Abdullah Özgür, Bekir Karaaytaç ve göremediğim mutlaka farklı isimler olmuştur. Kendilerinin katılımı dernek üyeleri açısından çok önemli olmuştur.
Asıl gözlerimin aradığı bir önceki dönem başkanlık görevini yürüten Zafer Bintepe idi.
Neden aradım? Mevcut başkan Osman Altınkaya’nın göreve gelmesi için mücadele eden ve henüz seçim yapılmadan ilgili federasyona yeni başkanımız diye lense etmesi. Bu kadar başkan olmasını arzuluyorsun, kabulüm. Neden ilk organizasyonlarında yanlarında değildin?
Sormadan da geçemiyorum.
Bu organizasyondan haftalar öncesi bilgisi olan bir isim ve dernek yönetimi bu konuda dernek aidiyetini ön planda tuttuğunu bilen birisiyim.
Bir ismi ön plana çıkarttığınız zaman onu ve ekibini desteklemek zorundasınız. Doğru yaptığında alkışlamalı, yanlış yaptığında uyarmalısınız. Bunun temayülü budur. Bu işlerde sözde desteklemek olmaz. Fiilen arkadaşların yanında duracak ve geçmişte yapılan doğru ve yanlışları, eksik ve fazlaları, bilgi birikim ve tecrübelerinizi aktarmalısınız.
Bu dernek için ve görev yapılan bütün konumlar için hep bunu savundum, savunmaya da devam edeceğim.
Özellikle de belirtmek isterim. Bu dernek bu güne kadar siyaset üstü olmuştur. Bundan sonra da böyle olacağına eminim. Olmazsa da ilk eleştirenlerden birisi ben olacağım.

PAYLAŞ