KRİTİK UYARI

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu sosyal Platform hesabı üzerinden “Kritik uyarı” başlığıyla yaptığı paylaşımda Kütahya’daki sağlık sistemi üzerindeki yükü ve tırmanışa geçen koronavirüs hakkında uyarılarda bulundu.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu sosyal platform hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda koronavirüs ve sağlık sistemi üzerindeki pandemi yüküne dikkat çekti.

VATANDAŞLARI BİLGİLENDİRİYOR

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu sosyal platform hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla pandemi hakkında her fırsatta vatandaşlara uyarılarda bulunuyor. Vatandaşlardan bu bilgilendirmelere karşın olumlu dönüşler alan Rektör Kavuncu bu sayede Kütahya halkını sürekli bilgilendiriyor.

KRİTİK UYARI

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu son olarak “Kritik Uyarı” başlığı altında yaptığı paylaşımda “Kütahya’da sağlık sistemi üzerindeki pandemi yükü artmış durumda. Bu hızla artmaya devam eder, üzerine de beklenen sonbahar gripleri eklenirse daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz. Önlemler konusunda hassasiyet gösterelim” diye uyarılarda bulundu.

SONBAHARA DİKKAT

Rektör Kavuncu yaptığı paylaşımda sonbahar dönemine özellikle dikkat edilmesi yönünde uyarılarını tekrarlayarak vatandaşların pandemi sürecinde sonbahar aylarında genellikle grip vakalarındaki artışa dikkat çekerek temizlik, maske ve mesafe kurallarına daha sıklıkla özen gösterilmesini istedi.

PANDEMİ YÜKÜ ARTTI

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptığı paylaşımda “Kütahya’da sağlık sistemi üzerindeki pandemi yükü artmış durumda” diyerek sağlıkçıların üzerindeki yoğunluğa ve pandemi’nin gün geçtikçe arttığına vurgu yaparak Kütahya’daki pandemi’nin yayılış hızının yoğun olduğuna vurgu yaparak Kütahyalılara uyarılarda bulunuyor.

KORONAVİRÜS TIRMANIŞTA

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, yaptığı paylaşımda Kütahya’da tırmanışa geçen korona virüs vakaları hakkında da vatandaşlara önemli açıklamalarda bulundu. Hem vakaların artması hem de sürecin uzaması ile birlikte sağlık sektörü üzerindeki yükün arttığına dikkat çeken Kavuncu, vatandaşları kurallara uymaları yönünde uyardı.

BÖYLE ZAMANLARDA ŞİKÂYET ETMEK DEĞİL DESTEK OLMAK GEREKİR

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu yaptığı paylaşımlarla dikkat çekerek sağlık personeline karşı da duyarlı olma yönünde uyarılarda bulunuyor. Daha önceki yaptığı paylaşımlarda sağlık personelinin fedakârca görevlerini yaptıklarını ve ailelerinden uzak görevlerini ihmal etmeden yüzlerce koronavirüs hastasıyla birebir ilgilendiklerine atıfta bulunarak şikâyet etmeden destek olmaları yönünde hassasiyet göstermelerini rica etmişti. Rektör kavuncu sosyal platform hesabı üzerinden sağlık çalışanlarına destek olunması gerektiğini şu tweeti ile dikkat çekmişti. “Değerli dostlar; doktorlarımız, hemşirelerimiz ve tüm sağlık personelimiz bu pandemi süresince sizler için ailelerinden uzak kalıyorlar; çabalıyor, hastalanıyor, can veriyorlar. Yoruldular, psikolojileri çok iyi değil. Böyle zamanlarda şikâyet etmek değil destek olmak gerekir.

PAYLAŞ