KOMŞU ZİYARETLERİ SONA ERMELİ

Kütahya Valisi Ali Çelik, İl Salgın Denetim Merkezi çalışmaları hakkında bilgi verip 300 ekip ve Bin 400 personel ile saha çalışmasının yapıldığını bildirdi.


“300 EKİP VE BİN 400 PERSONELİMİZLE SAHADAYIZ”

Koronavirüs salgınıyla mücadelede il genelinde yürütülen çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Vali Ali Çelik, Kütahya Valiliği İl Salgın Denetim Merkezi (İSDEM) çalışmaları kapsamında 300 ekip ve bin 400 personelin sahada görev aldığını söyledi. 

“KOMŞU ZİYARETLERİNİ SONLANDIRMALIYIZ”

Alınan ve takibi yapılan tüm tedbirlere rağmen Kütahya’nın Ekim ayında en yüksek vaka sayısına ulaştığını kaydeden Vali Çelik, “Vakalarımızın yüzde 60’ını kadınlar oluşturuyor. Genç vatandaş sayımızda arzu etmediğimiz bir yükseliş içerisine girdik. Kasım ayıyla birlikte risk daha da arttı. Toplu etkinliklerden, misafirliklerden uzak durmalı, hareketliliği azaltmalı, hane halkı dışında kimseyle temas etmemeliyiz. Sizlerin aracılığıyla vatandaşlarımıza bir kez daha hatırlatmak istiyorum; maske, mesafe ve temizlik olmazsa olmazımız. Bu ay tedbirleri asla hafife almamalı, ciddiyetin farkına varmalıyız” diye konuştu. 
“EN KÜÇÜK BİR İHMAL SÜRECİ SEKTEYE UĞRATIR ”
Sürecin kontrolden çıktığı takdirde sağlık sorunlarının yanı sıra ciddi ekonomik sonuçlarla karşı karşıya kalınacağına dikkat çeken Vali Çelik, “Bu süreçte vatan ve millet sevgimizi tedbirlere riayet ederek göstermeliyiz. Vatandaşlarımız, en küçük bir ihmalde ilimizde kararlılıkla yürüttüğümüz mücadeleyi sekteye uğratacağını ve istenmeyen tabloyu yaşamamıza sebep olacağının bilincinde olmalı. Toplumun her bir ferdi bu mücadelede sorumlu. Hayat tamamen durma noktasına gelmeden evvel tedbirlere uyum göstermeli, kuralları büyük bir ciddiyet içerisinde uygulamalıyız” dedi. 

PAYLAŞ