KERAMİKA, GELECEĞİN İŞ İNSANLARINI YETİŞTİRİYOR

Başta Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olmak üzere, Karabük, Sakarya, Gümüşhane, Aydın ve Konya’dan 20 farklı öğrenciye yaz dönemi stajları için kapılarını açan Keramika, geleceğin iş insanlarına uygulamalı olarak iş hayatına hazırlanmaları konusunda imkân sağlıyor.

Mühendislik, Güzel Sanatlar, Tasarım, Muhasebe, İş Sağlığı Güvenliği, İnsan Kaynakları gibi farklı alanlarda öğrenimlerine devam eden öğrencilerin yolu zorunlu yaz dönemi stajı sebebiyle Keramika’ da kesişti.

ÖĞRENCİLER ÜRETİMİN İÇERİSİNDE

Öğrenciler, Keramika’ da üretimin içerisinde, sektörün dinamiklerini deneyimleyerek staj yapmalarının onlar için çok önemli bir deneyim olacağını düşünüyor. Türkiye’de sofra grubu seramik üretiminin öncü markalarından olan Keramika İnsan Kaynakları Müdürü Özlem Güneş, “Bütün dünya ile birlikte ülkemizin de etkisi altına girdiği pandemi sürecinde geleceğin iş insanlarına kapılarımızı açmaktan Keramika olarak büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bu zorlu süreçten en fazla etkilenenler, şüphesiz iş hayatının henüz başlangıcında olan genç arkadaşlarımız oldu.

BİZLERE ÇOK BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Onlara gelecekten kaygı duymadan, üreterek ve çok çalışarak bu zorlu süreçlerden çıkacağımızı göstermek istiyoruz. İş hayatında kriz yönetiminin önemini, üretimin her koşulda mutlaka devam ettiğini ve gerçekten çaba sarf eden, inanan kişilerin iş hayatında başarılı olacağına onları inandırmaya çalışıyoruz” dedi. Yaz dönemi stajlarını Keramika’ da tamamlayan öğrenciler: “Okul hayatında teoride öğrendiğimiz bilgileri, Keramika’ da seramik üretimiyle alakalı hammaddenin gelişinden pazarlanıncaya kadar bütün aşamaları ile birlikte şahit olmak ileride atılacağımız iş hayatımızda bizlere çok büyük katkı sağlayacak. Burada öğrendiğimiz teknik bilgilerle iş yaşamımızda fark yaratacağımızı düşünüyoruz “diyerek görüşlerini paylaştılar.

PAYLAŞ