Kaynakları hizmete dönüştüreceğiz

Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Kütahya’nın Simav ilçesinde merkez ve ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarlarıyla “İstişare Toplantısı”nda bir araya geldi.
Vali Dr. Ömer Toraman başkanlığında yapılan toplantıya; Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, ilgili daire müdürleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.
“ZOR BİR COĞRAFYADA YAŞIYORUZ”
Konuşmasına şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık dileyerek başlayan Vali Dr. Ömer Toraman, “Bu mücadele bugünden yarına bitecek kısa bir mücadele değil. Bu coğrafya zor bir coğrafya. Milletimizin dirlik, düzenlik içerisinde, bağımsız, hür şekilde yaşamasından rahatsız olan çok çevre var. Dolayısıyla sürekli bir mücadele gerekiyor. Türkiye bugün birlik ve bütünlüğünü korumak, coğrafyadaki varlığını muhafaza için mücadele ediyor. Güvenlik kuvvetlerimiz hem sınır içinde hem de sınır dışında büyük başarılar elde ediyor. Allah onlardan razı olsun” dedi. 
“KAYNAKLARI HİZMETE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”
2020 yılının etüt ve proje çalışmalarının yürütüldüğünü ve yatırım programının netleştiğini aktaran Vali Toraman, “ İl Özel İdaremiz kendisine ayrılan sınırlı kaynaklarla en iyi şekilde köylerimize ve orada yaşayan insanlarımıza hizmet etmeye gayret gösteriyor. KÖYDES projesinden de Kütahya olarak ciddi bir kaynak desteği alıyoruz. İnşallah bu sene de kaymakamımız başkanlığında Köylere Hizmet Götürme Birliği olarak kaynakları hizmete dönüştürmek için tüm hazırlığımızı yaptık” dedi.
“2020 YILI ÇALIŞMA SEZONU BAŞLADI”
İl Özel İdaresi 2020 yılı çalışma sezonunun 3 Mart itibarıyla başladığını açıklayan Vali Toraman iş birliği ve diyalog vurgusu yaptı. Kazasız bir çalışma yılı dileyen Vali Toraman, “Bugün itibarıyla ekiplerimiz araziye çıktılar, iş sezonunu başlattık. Su, yol ve kanalizasyon çalışmaları da başladı. İnşallah kazasız belasız bir hizmet yılı olur. 2020 yılında, muhtarlarımızla, özelikle köy muhtarlarımızla beraber uyum içinde, istişare içinde, birbirimizle diyalog kurarak, el birliğiyle, Meclis Üyelerimizin katkılarıyla hep beraber hizmet etmeye çalışacağız. Bu millet hizmetin en iyisine layık bir millet. Milletimize yapılacak hizmet çok kıymetli ve önemli. Aziz milletimize hizmet etmek için hep birlikte gayret göstereceğiz” diye konuştu.

“BİN DÖNÜMÜ HEDEFLİYORUZ”
Simav’da devam eden jeotermal sera çalışmaları hakkında da bilgiler veren Vali Toraman, “Belediyelerimizle beraber Sera A.Ş. eliyle bin dönüme çıkarma hedefindeyiz. Çalışmalar devam ediyor. Meraya ilişkin işlemler büyük ölçüde tamamlandı, fizibilite çalışmaları en kısa zamanda Zafer Kalkınma Ajansı eliyle ihale edilecek. İhale bittikten sonra alanın altyapısı tamamlanıp başta çiftçilerimiz olmak üzere bu işi yapmak isteyenlere imkân sağlanacak” dedi.
“MÜDÜRLÜKLERİ SIK SIK ZİYARET EDİN”
Muhtarların birer kamu görevlisi olduğuna dikkat çeken Vali Toraman, muhtarların geniş yelpazede önemli bir görev üstlendiğini söyledi ve ilçe müdürlüklerinizi ziyaret etmelerini istedi. Vali Toraman, “İlçe müdürlüklerimizi sık sık ziyaret edin. Birbirimizi dinleyip istişare ederek meselelerin daha kolay çözüleceğine inanıyoruz” dedi. 
Vali Toraman’ın konuşmasının ardından muhtarlar söz alarak sorun ve taleplerini dile getirdiler. 
Muhtarlara tek tek söz veren Vali Toraman, sorunların gecikmeden çözümünü istedi; ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.

PAYLAŞ