Kaymakam Kara’ya veda

Mütevazı kişiliğiyle Tavşanlılıların gönlünü kazanan Kaymakam Yüksel Kara ilçeye veda etti. Darıca’da göreve başlayacak olan Kaymakam Kara için düzenlenen veda yemeği duygusal anlara sahne oldu.

Tavşanlı’da yaklaşık 3,5 yıldır görev yapan ve son kararname ile Darıca’ya atanan Kaymakam Yüksel Kara için veda yemeği düzenlendi.

Kaymakam Kara burada yaptığı veda konuşmasında, “Asla adaletten ayrılmadık” diyerek, “Tavşanlı’da görev yaptığım süre boyunca iyi niyetli ve tamamen vatandaş odaklı yönetim sergiledik. İnşallah hoş bir seda bırakmışızdır” dedi.

6 sene görev yaptığı Kütahya’nın meslek hayatındaki en uzun süre hizmet ettiği il olduğunu söyleyen Kaymakam Kara, “Kütahya il merkezinde 2,5 sene vali yardımcılığı, 3,5 sene de Tavşanlı Kaymakamlığı olmak üzere toplam 6 sene hizmet etme fırsatı buldum. Meslek yaşantımda en uzun kaldığım yer Kütahya oldu. Rabbime şükürler olsun ki, devletini seven, mukaddesatına bağlı, yardımsever, misafirperver dünyanın her tarafındaki ihtiyaç sahibi insanlara elini uzatan siz değerli kardeşlerimin yaşadığı bu güzel ilçede çalıştım ve bunun onurunu yaşıyorum” şeklinde konuştu.

KARA: HAKKINIZI HELAL EDİN

Buradaki görev süresi boyunca daima Tavşanlı ortak paydasını düşündüğünü dile getiren Yüksel Kara, “Bizler ülkemizin her köşesinde hizmet etmek için yetiştirildik. Hizmet sürem boyunca (Halka hizmet Hakk’a hizmettir) düsturuyla görev yaptım. Kapımı herkese açarak hakkaniyet içerisinde olmaya çalıştım. Bunu ne kadar başardığım konusundaki takdir sizlerindir. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki ben bu görevi iyi niyetli ve gayretli bir şekilde yerine getirdim. Kuruluşun ve kurtuluşun şehri olan bu topraklara veda ediyorum. Hepiniz haklarınızı helal ediniz” ifadelerini kullandı.

GÜLER: BAŞARILAR DİLERİM

Belediye Başkanı Mustafa Güler ise Kaymakam Yüksel Kara ile son derece uyum içerisinde hizmet yürüttüklerini ifade ederek, “Kaymakamımız Yüksel Kara ile son derece samimi ve dostane ilişkiler içerisinde hizmet ettik. Kurumlar arası işbirliği ve ahengin sağlanmasında çok büyük katkısı oldu. Bir belediye başkanı olarak 3,5 senedir kendisiyle birlikte hizmet etmekten büyük mutluluk duydum” ifadelerini kullandı.

Tavşanlı’da Numan Hatipoğlu ve Yüksel Kara gibi kaymakamlar dolayısıyla önemli kazanımlar elde edildiğine vurgu yapan Başkan Güler, “Tavşanlı Kaymakamlığı bu iki dönemde adalet duygusunun ön plana çıktığı, haklı ve haksızın kesin çizgiyle belirlendiği bir yönetim anlayışıyla idare edildi. Bu vesileyle Yüksel Kaymakamımıza yeni görev yeri ve bundan sonraki çalışma hayatında başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kaymakam Kara’ya günün anısına teşekkür plaketi ile el dokuması kilim hediye etti.

Zaman zaman duygusal anlar yaşayan Kaymakam Yüksel Kara, yemeğe katılan herkes ile tek tek ilgilenerek vedalaştı.

Tavşanlı Kaymakamlığı tarafında organize edilen veda yemeğine protokol mensuplarının yanında köy ve mahalle muhtarları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

PAYLAŞ