KAYMAKAM ÇİÇEK’TEN, EĞRİGÖZ VE YAĞCIK’A ZİYARET

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Eğrigöz ve Yağcık köylerinde incelemelerde bulundu.

        İlk ziyaretini Eğrigöz köyüne yapan Kaymakam Çiçek’ e İlçe Özel İdare Müdür Vekili Adem Tuncel eşlik etti.

Eğrigöz köyünde yol çalışmasını yerinde inceleyen Çiçek, İl Özel İdaresi çalışanlarına kolaylıklar dileyip, ekip başı Mehmet Karakaya’ dan bilgiler aldı, ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Kaymakam Çiçek, yapmış olduğu açıklamalarında ; “ İl Özel İdaresi onarım programında yer alan Eğrigöz köyümüzün 6 kilometre uzunluğundaki yolunda alt yapı ve genişletme çalışması yoğun bir şekilde devam etmektedir. Köy yollarının genişletilmesi adına yapılan çalışmada, güzergahta bahçe ve tarlası bulunan vatandaşların arazilerini yol için bedelsiz bağışlamaları da takdire şayandır. Yolun tamamlanması ile birlikte vatandaşlarımıza daha güvenli, daha kolay ve daha rahat ulaşım imkanı sağlanmış olacaktır. Bu vesileyle, onayları, emek ve destekleri olan, başta Kütahya Valiliğimiz olmak üzere, Kütahya Milletvekillerimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğimize, İl Genel Meclis Başkanımıza, İl Genel Meclis üyelerimize ve emeği geçen, katkısı olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

        Daha sonra Eğrigöz köyünü ziyaret eden Kaymakam Çiçek, Köy muhtarı Ahmet Öztürk ve vatandaşlarla bir araya geldi. Muhtarlık ve diğer kamu binalarını yerinde inceleyen ve ilgililerden bilgiler alan ÇİÇEK, vatandaşlarla da hasbihal ederek, ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Koronavirüsle mücadele kapsamında kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Çiçek, ayrıca 1930 yapımı olup, 1970 li yıllara kadar ortaokul olarak kullanılan ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğünce koruma altına alınan binayla ilgili de bilgiler aldı.

        Daha sonra Yağcık köyünü ziyaret eden Kaymakam Çiçek, burada Köy muhtarı Tahsin SARIZEYBEK ve vatandaşlarla bir araya geldi. Köy muhtarından genel bilgiler alan Çiçek, vatandaşlarla da hasbihal ederek, ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Eğrigöz köyü ziyaretinde olduğu gibi Yağcık köyünde de koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara uyarılarda bulunan Çiçek, konu hakkında hassas davranılmasını istedi. Yağcık köyümüzle özdeşleşmiş, önemli bir gelir kaynağı olan pekmez üretimi hakkında da bilgiler alan Çiçek, çeşme ve akarın bulunduğu pekmez kaynatılan yerde incelemelerde bulunup, ihtiyaç ve taleplerini dinledi, değerlendirmelerde bulundu. Çiçek, köyde bulunan muhtarlık ve diğer kamu binalarını da inceleyerek, ilgililerden bilgi aldı.

        Eğrigöz ve Yağcık köyü ziyaretlerinde vatandaşlarımız, Kaymakam Çiçek’ e desteklerinden, ilgi ve alakalarından dolayı memnuniyetlerini belirtip, teşekkür ettiler.

PAYLAŞ