KARAKOVA’DA KİLİM ATÖLYESİ

Tavşanlı Belediyesi, Halk Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR’un destekleriyle Karakova Mahallesi’nde açılan Dokumacılık Kursu’nun öğrencileri Belediye Başkanı Mustafa Güler’i makamında ziyaret etti.

 Usta öğretici Emine İşçioğlu mahallede 18 ev hanımına bu mesleğin inceliklerini öğretiyor. Karakova’da eğitim alan bazı kursiyerler Başkan Mustafa Güler’e verdiği destekten dolayı teşekkür ederek kilim hediye etti.

Başkan Mustafa Güler ise her zaman üretim yaparak ev ekonomisine destek sağlamak, bir alanda uzmanlaşarak ticaret yapmak isteyen ev kadınlarının yanında olduklarını söyleyerek, dokumacılık kursu için müjde verdi. Başkan Güler “Tavşanlı Belediyesi olarak Üretici Kadınlar Birliği nezdinde ev hanımlarımıza her zaman destek veriyoruz. Karakova’da sizlerin atölye sıkıntısı yaşamamanız için proje geliştireceğiz. Mahallede gençler için yapacağımız bir sosyal donatı var. İnşallah oraya 20 tezgahın kurulabileceği bir atölye inşa edelim. Sizde rahat rahat hem kursunuzu alın, hemde üretim yaparak ekonomik kazanç noktasında emeğinizi alın. Burayı 2021 yani önümüzdeki yılın bahar aylarında tamamlarız” ifadelerini kullandı.

Bu kararın ardından  Dokuma Kursu’na katılan ev hanımları Başkan Mustafa Güler’e teşekkür etti.

PAYLAŞ