KANYILMAZ: DUYARLI OLALIM

Tavşanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, alınan tedbirlere vatandaşların duyarlılıkla uyum sağlaması gerektiğine dikkat çekip salgın hastalığın bitirilerek eski günlere kavuşmanın önemine dikkat çekti.

Tavşanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, yaptığı yazılı açıklama ile Tavşanlıda yaşayan vatandaşları uyardı.

“Bu zor günleri aşmak için her birinize ihtiyacımız var ifadeleri ile açıklamada bulunan Kaymakam Kanyılmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Covid’in bulaş riski daha çok, kapalı alanlarda, toplu halde bulunulan ortamlarda ve yenilen içilen yerlerde daha yüksektir.  Akraba, arkadaş ve komşu ziyaretlerinde bulunmayalım. Diğer insanlarla mesafeyi korumanın riski azalttığını unutmayalım ve bu konuda toplum olarak duyarlı olalım.
İşyerlerinde, çarşıda, pazaryerlerinde ve alışveriş yapılan kapalı ortamlarda maske takmayan insanlar varsa oradan uzaklaşalım. Maske takan insanların olduğu alanları tercih edelim. Unutmayalım ki maske takarak dışarda bulunmak, hastanede tedavi altında bulunmaktan çok daha kolaydır. İnsanlarla aramızdaki mesafeyi koruyalım riski azaltalım. Bana bir şey olmaz demeden, maskemizi takarak ve mesafemizi koruyarak, hem kendimizi ve sevdiklerimizi hem de çevremizdeki insanları koruyabiliriz. Bu salgın hastalığın biterek eski günlerimize  dönmenin  bizim elimizde olduğunu unutmayalım. Maske, mesafe ve temizlik. Şimdi tedbirlerle birlik olma zamanı.”

PAYLAŞ