Kahramanmaraş Kağıt’ta risk yok

İlimizin ekonomisine ve istihdamına sağladığı katkılar sayesinde organize sanayi bölgesi ve Kütahya’nın parlayan yıldızı olan Kahramanmaraş kâğıt ekonomik açıdan zor günler geçiren ülkemiz ve çalışanları için üretime ara vermeden devam ediyor. Tüm önlemlerin alındığı fabrikada risk en aza indirildi.

 KAHRAMANMARAŞ KAĞIT ÜRETİME DEVAM EDİYOR

 Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele edilen şu günlerde, Kahramanmaraş Kâğıt AŞ. Gerekli olan tüm tedbirleri alarak, üzerine almış olduğu üretme ve hizmet sunma sorumluluğu ile çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Konu ile ilgili olarak, Fabrika Müdürü Metehan Besen alınan önlemleri ve aksiyonları şu şekilde açıkladı; ‘’Kahramanmaraş Kâğıt AŞ. Olarak, Türkiye genelinde, fiili 800 çalışanımız, Kütahya ve Eskişehir Tesislerimizdeki ’deki 350 çalışanımız ile, görev bilinci ve görev sorumluluğu dahilinde, Türkiye’deki ve tüm dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, gerekli olan tüm tedbirleri ve aksiyonları alarak, çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz” dedi.

 ÇALIŞANLARIMIZIN GÜVENLİĞİ HERŞEYDEN ÖNEMLİDİR

 Kahramanmaraş Kâğıt AŞ Fabrika Müdürü Metehan Besen “Hassas ve zor dönemden geçtiğimiz şu günlerde hem çalışanlarımızın hem de ailelerinin, sağlığı, güvenliği, endişeleri bizim için her şeyden daha önemlidir. Bu nedenle; çalışanlarımızın güvenli bir ortamda, gönül rahatlığı ile, endişesiz bir şekilde çalışabilmeleri için, temizlik, hijyen ve sağlık kontrollerine yönelik birçok önlem almış bulunmaktayız. Bu hassas dönemde, üreten bir firma olarak hem ülkemize hem de dünyaya karşı elbette ki sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu zor dönemde, bizler de üzerimize düşen ne ise, ülkemiz adına yapmaya hazırız ve hazır olmaya da devam edeceğiz.

ÇALIŞANLARIMIZIN TEK TEK ATEŞ ÖLÇÜMLERİ YAPILIYOR

 Kahramanmaraş Kâğıt AŞ Fabrika Müdürü Metehan Besen “Koronavirüs salgını, daha ‘Pandemi’ olarak ilan edilmeden önce bile, yurt içi ve yurt dışı çalışma ortaklarımız ile birlikte, konuyu çok yakından takip ettiğimiz için, gerekli önlemleri almaya çok daha önceden başlamış bulunmaktayız. Bu kapsamda, öncelikli olarak, ‘Pandemi Acil Eylem Planı’ hazırladık. Tüm çalışanlarımıza, bu eylem planı çerçevesinde, bilgilendirme ve nasıl hareket etmeleri gerektiğine yönelik, işletme doktorumuz ve İSG Uzmanlarımız ile birlikte eğitimler düzenledik. Tüm işletme giriş, çıkış ve en çok görünebilecek noktalarına, bilgilendirme broşürleri astık. Ulaşılması kolay tüm noktalara, lavaboların giriş -çıkışlarına el dezenfektasyonu cihazları yerleştirdik. İşletmemize yapılacak olan tüm yurt içi ve yurt dışı ziyaret randevularını iptal ettik. Tüm çalışanlarımızın transferinde kullanılan servis araçlarımızın, yüklenici firma tarafından periyodik Dezenfektasyon işleminin yapılmasını sağladık. İşletme girişinde, çalışanlarımızın tek tek ateş ölçümleri yapılıyor” dedi.

 KARŞILIKLI OTURMAYI ENGELLEDİK

 Risk grubunda olan, hamile olan, kronik rahatsızlığı olan, 56 yaş üzerinde olan tüm çalışanlarımıza ise izin verdik. İşletmeye hammadde getiren tüm araç şoförlerine ve kargo firma çalışanlarına daha kapı girişinde maskeler dağıtılıp, kullanılma zorunluluğu getirdik. Yine aynı ortamda çalışmakta olan tüm çalışanlarımıza maske dağıtımı devamlı olarak yapılmaktadır. Özellikle, en çok risk teşkil eden yemekhane kısmında, sandalye sayısını azaltarak, oturma mesafelerini arttırıp, karşılık oturmayı

Engelledik. Buna göre, yemekhane içerindeki yoğunluğu azaltmak adına, yemek saatlerinde, bölümlere ve zaman içerisine yayacak şekilde yeniden düzenleme yaptık. Tüm çatal-kaşık malzemelerini, ekmekleri poşet içerisinde sunuma hazırladık. Cam bardakları kaldırıp, tek kullanımlık bardaklara döndük. Ayrıca yemekhane ses düzeninde, yemek sırasında, kamu spotlarında yer alan temizlik ve hijyene yönelik bilgilendirme konuşmalarını yayınlayarak hem olayın ciddiyetini hem de yapılması gereken hassas davranışların çalışanlarımızın daha da iyi kavramalarına yönelik aksiyonlar aldık. En başından beri, yemekhane, soyunma odaları ve çalışma ofislerinin dezenfektasyon işlemlerini aksatmadan, periyodik olarak yapmaya devam etmekteyiz.

 TÜM DÜNYAYA VE TÜM ULUSUMUZA GEÇMİŞ OLSUN

Elbette ki bu süreci sadece Kahramanmaraş Kâğıt Firması olarak değil, tüm ülke olarak aldığımız tedbirler sayesinde en kısa sürede atlatacağımıza inanıyoruz. Zorunlu olmadıkça, hiç kimsenin evden çıkmamasını, ısrarla bizler de destekliyoruz. Bu bağlamda, bu sıkıntıları en kısa sürede atlatmayı ümit ediyor, tüm dünyaya ve tüm ulusumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

PAYLAŞ