“Kabul etmemiz mümkün değil”

Belediye Kütahyaspor Başkan Vekili Erdoğan Çolak, mavi-lacivertli taraftarları hayal kırıklığına uğratan Türkiye Futbol Federasyonunun kararını kabul etmelerinin mümkün olmadığını söyleyerek, “Sahada emek vererek kazandığımız alın terimizi masada hiç kimseye yedirmeyiz” dedi

Türkiye Futbol Federasyonunun pandemi sebebiyle ara verilen Bölgesel Amatör Liginde sadece birinci olan takımları 3. Lige çıkartarak şampiyonluk şansı devam takımların emeklerini hiçe saydığını söyleyen Belediye Kütahyaspor Başkan Vekili Erdoğan Çolak, büyük bir haksızlığa imza atıldığını vurguladı.

‘KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL’

Şampiyonluk mücadelesi verdiği Bursa Yıldırımspor’un 52, Kütahyaspor’un ise bir puan geri 51 puanda olduğunu hatırlatan Çolak, “Oynanmamış 4 haftanın ve ortada 12 puanın olduğu bir ortamda grup birincisinin 3.Lige terfi ettirilmesi adaletsiz ve haksız bir karardır. Kulübümüzü mağdur eden, taraftarlarımızı hayal kırıklığına uğratan bu ağır kararı kabul etmek mümkün değildir” dedi.

Belediye Kütahyaspor ile birlikte, Siirt İl Özel İdaresi Spor, Adıyaman 1954 Spor, DSİ Karadenizspor, Cayhanspor, Isparta 32 Spor, Karaman Belediyespor, Çiğli Belediyespor, Edirnespor, Tekirdağspor ve Çengelköyspor’un matematiksel olarak şampiyonluk şansının çok az puan farkları ile devam ettiğine dikkat çeken Çolak, “Bu kulüplerle istişare ederek hakkımızı birlikte aramakta ve ortak yol haritası belirlemekteyiz. İğneyi ilk önce kendimize batırarak öz eleştiri yapmak gerekirse; kaybetmemiz gereken puanlarla şansız bir şekilde haftalarca koruduğumuz liderlik koltuğunu rakibimize verdik. Bunlar, futbolun içinde sürekli yaşanan olağan durumlardır. Oynanmamış 4 haftanın olduğu bir süreçte, sahada emek vererek kazandığımız alın terimizi masada hiç kimseye yedirmeyiz. Kulübümüzün bu haklı davasında, en başta Belediye Başkanımız Alim Işık, Başkanımız Cahit Özel ve yönetim kurulumuz seferberlik ilan ederek, Belediye Kütahyaspor’un menfaatleri doğrultusunda 3.Lige çıkabilmek için var gücümüzle gece gündüz demeden çalışarak her türlü girişimi yapmaktayız. Alim Başkan, ve Cahit Başkan Perşembe gününden beri Ankara’ya karargah kurup ve tüm mesailerini Belediye Kütahyaspor’un 3.Lige çıkması için harcamaktadırlar. Sözde Kütahya futbolunu yönettiğini iddia edenleri samimiyet testine davet ederek, laf kalabalığı değil icraat bekliyoruz. Belediye Kütahyaspor siyaset üstü, memleketimizin en popüler ve en değerli markasıdır. Tüm siyasetçilerimizden, milletvekillerimizden ve bürokratlarımızdan, ortak paydamız olan takımımızın uğramış olduğu bu haksızlığa dur demelerini bekliyoruz. Bu zorlu sınavda her zamanki destekleriyle yanımızda olan taraftarlarımızın gücüyle ve 54 yıllık şanlı mazisiyle büyük camiamızın destekleriyle hakkımızı kimseye yedirmeyeceğimizden, emeklerimizin ve alın terimizin karşılığını alacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

PAYLAŞ