İSTANBUL’DAN 3 PUAN İLE DÖNECEĞİZ

Belediye Kütahyaspor Sportif Direktörü Tolga Tağ İstanbul deplasmanında oynayacakları HEADS maçı öncesi takımın son durumunu gazetemize değerlendirdi. Kişilikli sporculardan oluşan kaliteli bir kadro kurduklarının atını çizen Sportif Direktör Tolga Tağ ‘kulüp olarak çok güzel bir hava yakaladık. Sevenlerimizden bu genç çocuklara inanmalarını ve desteklemelerini bekliyoruz” dedi.

Akşam saatlerinde Dumlupınar Stadında yapılan antrenman sonrası gazetemiz spor muhabirine önemli değerlendirmelerde bulunan Belediye Kütahyaspor Sportif Direktörü Tolga Tağ İstanbul deplasmanı öncesi takımı değerlendirdi. İstanbul deplasmanından galibiyetle döneceklerini ifade eden Tağ “İstanbul’dan 3 puan ile döneceğiz” dedi.

VERİMLİ BİR HAZIRLIK DÖNEMİ GEÇİRDİK

“ Afyonkarahisar’da 20 günü aşan bir hazırlık kampı yaptık. Kamp süresi boyunca eski sporcularımız ile aramıza yeni katılan kardeşlerimiz arasında harika bir bağ kuruldu. Futbolda ilk olarak takımın kendi arasında iyi bir hava yakalaması gerekiyor. Biz bu uyum süreci sorununu en kısa sürede aştık. Sıkı bir tempo ile hazırlık aşamasında futbolcularımıza hem kondisyon yüklemeleri hem de teknik anlamda çalışmalar yaptık. Kamp sürecindeki iki hazırlık karşılaşması yaptık ve sporcu kardeşlerimiz teknik kadro tarafından kendilerinden istenenleri harfiyen yerine getirdi. Kısacası kamp döneminin çok verimli geçtiğini rahatlıkla söyleyebilirim.”

RAKİPLERİMİZİ GÖRDÜK

“ Fikstürün çekilmesinin ardından ilk hafta bay olmamızın bizim için büyük bir şans olduğunu o zamanda belirtmiştim. Bir hafta fazladan çalışma şansımız olduğu gibi rakiplerimizin ilk hafta maçlarını da değerlendirme imkanımız oldu. İlk hafta maçlarının ardından ortaya çıkan sonuçlar bizi çok ta şaşırtmadı. Beraberliklerin fazla olduğunu ortada. Bu da hemen hemen her takımın aynı kalitede olduğunun işareti olarak yorumlayabiliriz. Sadece Nazilli Bld. Spor’un Fethiye deplasmanından mağlup ayrılması garip oldu. Grubumuzda transfer ve tecrübeli futbolcu potansiyeli anlamında en derin takım Nazilli Bld. Spor’du. Fethiye deplasmanında beraberlik olabileceğini tahmin etmiştik. İlk karşılaşmalar her zaman için en tehlikeli olan maçlardır. Takımın oturması için bazen birkaç hafta beklenebilir. Ben takımların uyum süresini atlatmaları halinde grubumuzdaki bütün takımların birbirini yenebilecek güçte olacağını düşünüyorum.”

HEYECANLI VE İSTEKLİYİZ

Sportif Direktör Tolga Tağ; “3,5 yıldır profesyonel liglerde maç yapmayı, o ortamda bulunmayı arzuluyorduk. Şükürler olsun ki isteklerimiz kabul oldu ve bugün ilk maçımıza çıkacağız. Gönül isterdi ki ilk maçımızı kendi seyircimiz önünde coşkulu bir ortamda yapalım ama mevcut durumlar ortada. Hem ilk hafta deplasmanda oynayacağız hem de kendi evimizde bile olsak seyirci yasağı var. Güzel bir kamp dönemi geçirdik ve gerçekten de çok güzel bir hava yakaladık. Teknik kadro ve futbolcu kardeşlerimiz arasında mükemmel bir bağ oluştu. Ligin başlamasını iple çekiyorduk. Son derece istekli ve heyecan dolu olarak İstanbul deplasmanında rakibimizin karşısına çıkacağız. Rakibimiz Halide Edip Adıvar Spor’un ilk maçta yenilmiş olması ya da şuan nasıl bir durum içerisinde olduğu bizi ilgilendirmiyor. Ligde maçlar hafta hafta oynanır ve bizde planlarımızı buna göre yaparız. Bir galibiyet ile coşacak, bir mağlubiyet ile karalar bağlayacak değiliz. Yönetim kurulu olarak teknik kadromuza ve sporcu arkadaşlarımıza sonuna kadar güveniyoruz. Bizi sevenlerden, camiamızdan da bu arkadaşlarımıza güvenmelerini, desteklerini eksik etmemelerini istiyoruz.”

SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ

“ Şehrimizin ve sevenlerimizin bizden beklentilerini biliyoruz. Kütahya ismini en iyi şekilde taşımak ve onurlandırmak adına elimizden geleni yapacağız. Bu takımda geçtiğimiz sene de forma giyen arkadaşlarımız aramıza yeni katılan sporcu kardeşlerimize taraftarımızın coşkusunu ve Kütahya şehrinin futbola ve Belediye Kütahyaspor’a olan ilgisini her defasında tekrarlıyorlar. Daha öncede belirttiğim gibi uyum sorunu yaşayan bir ekip değiliz. Aramıza yeni katılan kardeşlerimizde birkaç yıldır bu şanlı formayı giymiş gibi davranıyorlar. Transfer döneminde en dikkat ettiğimiz konu takımın ahengini bozmayacak ve Belediye Kütahyaspor’un adına yakışır karakteri olan sporcu kardeşlerimizi kadromuza katmaktı. Bunu da gerçekleştirdiğimizi görmek gurur veriyor. İnşallah ilk maçımızda istediğimizi alıp şehrimize galibiyet ile döneceğiz. Bizden beklenenlerin ve de üstlendiğimiz sorumluluğun farkındayız ve ona göre de çalışmalar yaptık. Sevenlerimizi, bizi destekleyenleri üzmeden İstanbul’dan 3 puan ile döneceğiz.”

AMATÖR FUTBOL DESTEKLENMELİ

“ Türkiye Futbol Federasyonunun Bal ligi ve amatör ligler ile almış olduğu kararın sıkıntılar yaratacağını düşünenler arasındayım. Özellikle Bal liginde 200’e yakın takım ve bu ligdeki kulüplerde çeşitli görevlerde bulunan binlerce insan var. Bu insanlar hepimizin kardeşi ya da arkadaşı. Liglerin erteleme kararı Bilim Kurulunun tavsiyesi ile alınmış olabilir ama bu liglerde görev alan birçok arkadaşımızın tek gelir kapısı futbol. Siz maçları erteleyerek belki salgına karşı bir hamle yapmış olabilirsiniz ama bu hamle en çok bu liglerde top oynayanları, teknik kadroları ve kulüp çalışanlarını etkiledi. Futbol ülkemizde çok ciddi bir ekonomik sektördür. Bünyesinde en fazla insan barındıran sosyal bir ortamdır futbol. İnşallah en kısa sürede bu hastalığa bir çare bulunur ve bu liglerdeki kulüpler bir an önce faaliyete geçer, arkadaşlarımızda ekmeklerini yeniden kazanırlar.”

PAYLAŞ