Islahı çalışması’nda sona gelindi

Ilıca Kaplıcası turizm bölgesi içerisinde bulunan derenin sel riskini ve taşkın hasarlarını en aza indirmek için Devlet Su İşleri (DSİ) Eskişehir 3. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından dere ıslahı ikinci etap çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Geçtiğimiz günlerde birinci Etap dere temizliği ve ıslah çalışmaları tamamlanan Ilıca Kaplıcası turizm bölgesi içerisinde bulunan derenin dere ıslahı ikinci etap çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Taşkınların önlenmesi ve sel riskinin en aza indirilmesi ve dere temizliği konusunda titiz çalışmalar yürüten Belediyemiz, Özellikle taşkın riski olan bölgelerde yapılan çalışmalarla, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Devlet Su İşleri (DSİ) Eskişehir 3. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından birinci Etap dere temizliği ve ıslahı çalışmaları tamamlanan Ilıca Kaplıcası turizm bölgesi içerisinde bulunan derenin dere ıslahı ikinci etap çalışmalarında sona yaklaşıldı. Her geçen gün yapılan yatırımlar ile bölgenin kaplıca turizm merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyerek, ilçemize yeni bir cazibe merkezini daha kazandırmış olacağız.

Devlet Su İşleri (DSİ) Eskişehir 3. Bölge Müdürü Kağan Şan’a ve Devlet Su İşleri (DSİ) Eskişehir 3. Bölge Müdürlüğü personeline ve emeği geçen herkese Şahsım ve Gediz Halkı adına teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ