İlk meclis toplantısında “siyaset yapmayalım” çağrısı

Kütahya Belediyesi’nin Eyüp Kahveci Başkanlığındaki ilk meclis toplantısı gerçekleşti.

Dualar eşliğinde yeni döneme başlandı

Kütahya Belediye Meclisi 1. Dönem 1. Olağan Toplantısı öncesinde Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, meclis üyeleri ve vatandaşlarla birlikte kurban kesimine ve yeni dönemin hayırlı olmasını için yapılan duaya katıldı.

İstiklal Marşıyla meclis açıldı

Ardından Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkanı Eyüp Kahveci başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bugüne kadar verilen şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Toplantıda Belediye bütçesi ve kâtip üyelerinin seçimi yapıldı.

Başkan Kahveci’den jest dolu teşekkür

Gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce yine jest dolu bir teşekkür konuşması yapan Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, “Türkiye Cumhuriyeti Kütahya Belediyesi’nin kuruluşu olan 1868 yılından 56’ıncı Başkanı olarak göreve geldiğim 2024 yılı yerel seçimlerine kadar Kütahya’ya hizmet eden başta belediye başkanlarımız ve belediye meclis üyelerimiz olmak üzere hepsine teşekkür ediyorum. Kütahya’ya katkılarından dolayı Hakk’ın rahmetine kavuşanları saygıyla ve sevgiyle anıyorum, hayatta olanlara da sağlık ve afiyet diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Fikri ayrışmalarımızı zenginlik olarak kabul edelim””

Elde edilecek başarının meclise ve belediye çalışanlarına, başarısızlığın ise başkanın hanesine yazılacağını belirten Başkan Kahveci, “Bundan sonra kendi siyasi yaklaşımlarımızı yarışmayalım. Kütahyalı hemşerilerimize ve şehrimize nasıl katkıda bulunabileceğimiz ve şehrimizi nasıl geliştirebileceğimiz yönündeki fikri yaklaşım farklılıklarımızı bir ayrışma olarak değil bir zenginlik olarak kabul ederek bu şehre dokunmamızı arzu ediyorum. Başarı, bu meclis ile belediye çalışanlarımıza, başarısızlık da başkanın hanesine yazılacaktır. Anlayışım budur” dedi.

MHP’liler katılmadı

31 Mart Mahalli İdareler Genel seçimlerinde göreve seçilen AK Parti ve CHP’li meclis üyeleri ilk meclis toplantısına katılırken, MHP’li üyelerin tamamı toplantıya katılmadı. Yaklaşık 2 saat süren meclis toplantısına katılmayan MHP’li meclis üyelerinin bundan sonra nasıl bir yol izleyecekleri merak ediliyor.

Canlı yayın yapıldı

Meclis Toplantısı Kütahya Belediyesi’nin YouTube hesabından canlı olarak verildi ve verilmeye devam edileceği belirtildi.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ