İl Pandemi Kurulu, Vali Ali Çelik Başkanlığında Toplandı

Koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında İl Pandemi Kurulu Toplantısı, Kütahya Valisi Ali Çelik başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda yapıldı. 


Kontrollü sosyal hayat sürecinde Kütahya’nın mevcut durumu ile Kurban Bayramı sebebiyle alınması gereken ilave tedbirlerin görüşüldüğü toplantıya; Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Duygu Perçin Renders, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Erşan ile kurul üyeleri katıldı. 


“TÜM TEDBİRLER ALINDI”


Tüm dünyanın tarihin en ciddi salgınıyla mücadele içerisinde olduğunu belirten Vali Çelik, Kurban Bayramı sebebiyle oluşabilecek sosyal hareketlilik, kişiler arası temasın azaltılması ve sosyal izolasyonun sağlanması yönünde il genelinde gerekli tüm tedbirlerin alındığını söyledi. 


“KURALLARA RİAYET EDELİM”


Alınan tedbir ve kuralların uygulanmasının toplum sağlığı açısından önemine dikkat çeken ve her bir bireye sorumluluk düştüğünü ifade eden Vali Çelik, bayramlaşmaların mümkünse iletişim kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmesini ve kurallara riayet edilmesini istedi.

PAYLAŞ