İHALEYE ÇIKIYOR

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Evliya Çelebi Mahallesi’nde bulunan eski Jandarma taburunun bulunduğu yerdeki 105 Bin metrekarelik alanın Millet Bahçesi olarak yakın zamanda ihalesinin yapılıp Kütahya’ya kazandırılacağını bildirdi.

Yakın zamanda yapım ihalesi yapılarak Kütahya’ya kazandırılacak olan Millet Bahçesi Proje görsellerini paylaşan ve bilgilendirmede bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Evliya Çelebi, Bahçelievler, Mehmet Akif Ersoy, Ziraat, Gültepe ve Okmeydanı Mahallelerimiz başta olmak üzere şehrimizde oturan birçok hemşehrimizi mutlu edecek ve birçok gencimize iş imkanı sağlayacaktır.

Proje alanında; kütüphane, kafeterya, lokanta, oyun ve konferans salonlarından oluşan millet kıraathanesi, etkinlik alanları, yürüme ve bisiklet parkurları, çocuk oyun alanları, spor sahaları, piknik alanları, mescid, WC, kapalı ve açık otopark alanları ile büfeler, amfi tiyatro vb. gibi etkinlik sahaları yer almaktadır. Proje, şehrimize özel olarak tasarlanmış olup yapımı TOKİ tarafından gerçekleştirilecektir.

“BÖLGENİN EN BÜYÜK MİLLET BAHÇESİ”

Bölgemizin en büyük Millet Bahçesi Projesi olan bu değerli projenin şehrimize kazandırılmasında emeği geçenlere ve katkıda bulunanlara ayrı ayrı teşekkür ederiz.” İfadelerine yer verdi.

PAYLAŞ