HİSAR KALESİ 29 EKİM’DE IŞIL IŞIL OLACAK

72 burcu ile Türkiye’de 2’nci olan ve Kütahya’nın en önemli simgelerinden olan ‘Kütahya Kalesi’ aydınlatma projesi tamamlandı. 29 Ekim gecesinde tamamen devreye alınacak olan proje için yapılan deneme çalışmaları sırasında ışıl ışıl olan kale, Kütahya’nın her yerinden görünür hale geldi.

Belediye Başkanı Alim Işık’ın projelerinden olan Kütahya Kalesi aydınlatma projesi tamamlandı. Deneme çalışmalarının yapıldığı proje, 29 Ekim gecesi devreye alınacak.

“HAYIRLI OLSUN”

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık: “Kütahya Kalemizde yapmış olduğumuz aydınlatma sisteminin açılışını yaptık. Aziz Kütahyalı hemşerilerimize ve Kütahyamıza hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gecesinde tamamını ışıklandıracağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

29 EKİMDE DEVREYE ALINACAK

Başkan Işık, proje ile ilgili daha önce de bir açıklamada bulunmuş ve şu ifadeleri kullanmıştı: “Nasip olursa 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda kelemizin mevcut burçlarını ve Hisar’ı aydınlatacak çalışmayı tamamlamış olacağız. Bununla ilgili İl Özel İdaremiz, Müze Müdürlüğümüz ve Kütahya Belediyesi arasında yapılan protokol kapsamında kazı kurtarma çalışmaları başlatıldı, arkasından elektrik hattı döşemek üzere kanal kazma o işler de devam ediyor. Bir taraftan kazı devam ederken bir taraftan da hatların döşenmesi ve aydınlatma projesi birlikte yürüyor. Değişik renklerde aydınlatabileceğiz. Özel günlerde farklı renklerle aydınlatma yapmayı planlıyoruz. Ona göre bir proje hazırlandı, devam ediyor.”

Mesut EKİCİ

PAYLAŞ