Siyaset’te sosyal tepki

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın eşine ve ailesine yönelik sosyal medya üzerinden yapılan hakaret sorasında Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başta olmak üzere Kütahya Milletvekilleri sosyal medya hesaplarını askıya aldıklarını ifade ettiler.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın eşine ve ailesine yönelik sosyal medya üzerinden yapılan hakaret sorasında sosyal medya üzerinde yeni bir düzenleme yapılması gündeme geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisinde yeni düzenleme yapılana kadar birçok siyasi isim hesaplarını askıya aldı. Hesapları askıya alınan siyasi isimlerin başında Kütahya Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP ve Ak Parti kanadından birçok isim yeni düzenleme yapılana kadar sosyal medya hesaplarını askıya aldıklarını son paylaşımları ile kamuoyuna duyurdular.

KAMUOYUNDAN TEPKİLER GELDİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın şahsına ve ailene yönelik olarak sosyal medya hesapları üzerinden yapılan nefret söylemli hakaretler başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Dr. Devlet Bahçeli siyasi parti liderleri ve kamuoyundan ciddi tepkiler geldi.

SOSYAL MEDYAYA YENİ DÜZENLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “bir an önce biz bunları parlamentomuza getirip bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını istiyoruz” sözleri üzerine sosyal medyaya yeni düzenleme gündeme geldi. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin de “Sosyal medyanın temiz kullanımı sağlanmasıyla, ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılana kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum” sözleri ile sosyal medya yasası gündeme geldi.

HESAPLAR ASKIYA ALINDI

Bahçeli’nin sosyal medya hesaplarını aksıya alması Kütahya’da beğeni kazanırken büyük destek gördü. MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP İl Başkanı Ferhan Yıldırım, MHP Kadın Kolları Başkanı Hülya Öztürk ve MHP kadroları sosyal medya hesaplarını askıya aldıklarını duyurdu.

AK PARTİLİLERDE HESAPLARINI ASKIYA ALIYOR

Diğer taraftan AK Parti yöneticileri de sosyal medya hesaplarını yeni düzenleme yapılana kadar dondurarak kullanmayacaklarını açıkladılar. Sosyal medya yasasının en kısa sürede meclise gelmesi beklenirken, yeni düzenlemenin neleri kapsayacağı, yaptırımları ve cezai işlemlerinin neler olacağı üzerine çalışmaların başladığı öğrenildi.

PAYLAŞ