Hepimi sorumluluk düşüyor

Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. 

Vali Çelik’i İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, müdür yardımcıları ile şube müdürleri karşıladı. 

Birimleri gezip çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Çelik, personelle tanışıp kolaylıklar diledi. 

Birimleri gezdiği esnada Taşıma Hizmetleri Şubesi çalışanlarından Ömer Şahin’in annesinin vefat ettiğini öğrenen Vali Çelik, Şahin’i arayıp başsağlığı dileklerini iletti. 

Vali Çelik, birim ziyaretlerinin ardından Zafer Kalkınma Ajansının (ZAFER) Yeni Nesil Eğitim Mali Destek Programı (YENEP) kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan “Kendin Yap Atölyeleri”ni ziyaret ederek bilgiler aldı.  

Hizmet binasındaki incelemelerini tamamlayan Vali Çelik daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit’ten personel sayısı ve görev alanları, okul, öğrenci, öğretmen ve derslik sayıları, taşımalı eğitim, tamamlanan ve devam eden yatırımlar, projeler ve kurslar hakkında detaylı bilgiler aldı. 

“HEPİMİZE SORUMLULUK DÜŞÜYOR”

Kütahya’daki eğitim kalitesinin artırılması için herkese sorumluluk düştüğüne vurgu yapan Vali Çelik, “Kendi çocuklarımız için ne istiyorsak tüm çocuklarımızın yarınları için de onu istemeliyiz. Bizim işimiz adaletle hükmedip bu memleketin yarınlarını sağlamak. Bizlere düşen en büyük görev ve sorumluluk bu. ‘Ben bugün ne yaptım’ sorusuna mantıklı ve vicdani bir cevabımız olmalı” dedi. 

Memleketin en değerli alanının eğitim olduğunu ifade eden Vali Çelik, “Motivasyonu, verimliliği artırmamız lazım. Ortak akıl ve koordinasyonla daha iyi işlere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.  

PAYLAŞ