HASAN ŞİMŞEK VEFATININ 13. YILINDA ANILDI

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde (DPÜ) 13 yıl önce çıkan kavgada teröristlerce öldürülen Hasan Şimşek için Ülkü Ocakları İl Başkanlığında anma töreni düzenlendi.

Dualarla anıldı

Ülkü Ocakları Kütahya İl Başkanlığı, 9 Kasım 2010 tarihinde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi içerisinde hain eller tarafından şehit edilen Ülkücü şehit Hasan Şimşek için Yasin-i Şerif programı düzenlenerek dualarla anıldı.

“Üniversiteleri bölücülere teslim etmeyeceğiz”

Ülkü Ocakları İl Başkanı İlker Bükni Hasan Şimşek’in her Türk gencinin olduğu gibi Türkiye’yi bölmek isteyenlere sessiz kalmadığını vurgulayarak, “Rabbim bütün şehitlerimizin ruhlarını şâd, mekanlarını cennet eylesin. Bilinsin ki, üniversitelerimizi anarşist bölücülere teslim etmeyeceğiz. Şehitlerimizin emanetleri namusumuzdur.” dedi.

Olayın geçmişi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Germiyan yerleşkesinde 9 Kasım 2010’da bölücü terör örgütü sempatizanları ve Ülkü Ocakları Yerleşke temsilci arasında kavga çıktı. Kavgada DPÜ Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Sekreterlik Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi ülkücü Hasan Şimşek bıçaklanarak ağır yaralandı. Şimşek hastanede hayatını kaybetti. Şimşek’in sınıf arkadaşı şüpheli Mehmet Tuğrul gözaltına alındı. Ankara başsavcılığı, cinayetin terör suçu kapsamına girdiği gerekçesiyle dosyayı istedi. Daha sonra Tuğrul ve 17 kişiye Ankara 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Tuğrul’la bir tutuksuz sanığın dosyası ayrıldı. İkili ‘adam öldürmek’ suçundan Kütahya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başladı. Mahkeme, tutuklu Mehmet Tuğrul’u Şimşek’i öldürmek suçlamasından ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum etti. Ayrıca sanığa örgüt üyeliğinden 12 yıl altı ay hapis cezası da verildi. Diğer sanık cinayet suçundan beraat ederken, örgüt üyeliğinden aynı cezayı aldı.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ