HAFIZLARA PLAKET TAKDİMİ

Emet Müftülüğüne bağlı Süleyman Serdaroğlu Hafızlık Erkek Kur’an Kursu ve Cevizdere Şehitleri Kız Hafızlık Kur’an Kursu’nda Hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayarak icazeti hak edip mezun olan öğrencilere Kaymakam Hasan Çiçek tarafından plaket takdim edildi.

        Kaymakamlık Makamında gerçekleşen takdimde, İlçe Müftüsü İsmail Çınar, İlçe Vaizi İsmail Hakkı Gül, Kur’an Kursu Yöneticisi Esma Koç, Müftülük görevlisi İsmail İLERİ ile birlikte Emet Müftülüğümüze bağlı Süleyman Serdaroğlu Hafızlık Erkek Kur’an Kursu ve Cevizdere Şehitleri Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nda Hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayarak icazeti hak edip mezun olan İsmail Talha Çakır, Ahmet Erel, Harun Beytullah Çamurlu, Serhat Parlak, Vesile Sena Özçelik, Hasibe Nur Ataman, Habibe Akkul ve Sümeyye Bekmezci hazır bulundular.

Emet İlçe Müftüsü İsmail Çınar ve Kur’an Kursu Yöneticisi Esma Koç’ dan verilen eğitimler ve çalışmalar hakkında genel bilgiler alan, ihtiyaç ve taleplerini dinleyen, öğrencilerle de hasbihalde bulunan Kaymakam Çiçek; “Öncelikle Müftülüğümüze bağlı kız ve erkek Kur’an kurslarımızda hafızlık eğitimini tamamlayarak icazeti hak edip mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi donanımlı olarak yetiştirebilmek için Kaymakamlık olarak eğitime büyük önem ve destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Kendilerine verilen imkanları boşa çıkarmayan, gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışarak, azmedip ve sabredip hafızlık payesini alan öğrencilerimiz öyle bir şerefe, öyle bir onura sahip oldular ki, kelimelerle izah edilemez. Hafızlarımız aynı zamanda büyük bir görev ve sorumluluk da üstlendiler. Onlar artık Kur’an bülbülleri olarak vatanına ve milletine hizmet edecekler. Hayatlarının baharını Kur’an’a adamış bu genç hafızlarımızın, kendilerini her alanda yetiştirmelerini, farklı kaynaklardan çok kitap okumalarını, becerilerine göre hobi geliştirmelerini, özellikle yabancı dil eğitimi ile bilgisayar kullanımı hususunda kendilerini sürekli geliştirmelerini önemle tavsiye ediyorum. Özellikle de Kur’an-ı Kerim’i ezberleyerek Hafız olmanızın yanında Kur’an ahlakını yaşamınızda uygulayarak çevrenize örnek kişiler olmanız sizleri çok daha değerli kılacaktır. Bu vesileyle ; öğrencilerimize her türlü imkanı sunan başta Müftülük ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere, ilgili kurumlara, hayırsever vatandaşlarımıza, onları yetiştiren anne babalarına, velilerine ve Kur’an kursu öğreticilerine de ayrıca teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

        İlçe Müftüsü İsmail Çınar da Kaymakam Hasan Çiçek’e teşekkür edip; “Kaymakamım, hafızlarımız ilçemizin manevi sigortaları. Öğrencilerimiz Kur’an Kurslarımızda almış oldukları Hafızlık eğitiminin yanı sıra Ortaokul ve Lise eğitimlerini de aksatmadan devam ettirmektedir. Böylelikle hem dini, hem fenni eğitimi birlikte görürken, Kütahya İmam Hatip Liseleri ve Ortaokullar arası yapılan yarışmalarda da her yıl farklı alanlarda derece almışlardır. Öğrencilerimize ve genel anlamda eğitime vermiş olduğunuz değer ve desteklerinizden, hayati önem arz eden tavsiyelerinizden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ